Nez – Her Şey Boş

Nez yani gerçek ismi ile beraber Nezihe Kalkan 15 Nisan 1979’da İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Doğumun ardından ilerleyen yıllar içerisinde öğrenim hayatı içerisinde müzik ile sanatçı yavaş yavaş ilgilenmeye başladı. Lise öğrenimi ise İstanbul Bahçelievler Adnan Menderes Anadolu lisesinde tamamladı sanatçı. Televizyon karşısında ise Fox’ta yayınlanan Sıkı Dostlar isimli durum komedisi programında yer aldı. Bunun ardından ise müzik çalışmalarına başlayan sanatçı ilk albümünü 2002 yılında Nez adını vermiş olduğu albüm ile beraber çıkarmıştır. Pop alanında daha çok müzik ile uğraşan sanatçının Nez Her Şey Boş şarkısı kısa bir süre içerisinde tanınmasında yardımcı olmuştur.
2002 yılında çıkarmış olduğu albümünün ardından ise %100 Nez albümü onu takip etti. Bu albüm ise 2006 yılında hayatımıza girdi. Bunun ardından ise 2011 yılında NeZamanı ve 2013 yılında çıkarmış olduğu Nez Retro Turca albümleri takip etti. 2002 yıllarında sanatçının kazanmış olduğu ün başarı onu Kral TV Video Müzik Ödülü almasında yardımcı oldu. Nez Her Şey Boş şarkısı ile kazanmış olduğu ünü ile beraber günümüz içerisinde halen müzik çalışmalarını sürdürmektedir. Sanatçının bir dönem dans ile ilgilenmekte olduğu da bilinmektedir.
Sanatçının müzik ile iç içe olmasının yanı sıra müzik kliplerinde de büyük bir başarı bulunmaktadır. Seslendirmiş olduğu müziklere çekmiş olduğu klipler sayesinde ünlü isimler arasında yer alması çok uzun sürmedi. Sanatçının yer alan video kliplerinden bazıları ise şunlardır; Sakın Ha, Her Şey Boş, Hey DJ, Sevgi Bu Mu Diye, Oldu Mu Şimdi, Depresif Kukla ve Te Ma Etmaje klipleri yer almaktadır. Son olarak çıkarmış olduğu Te Ma Etmaje klibi ile çok izlenenler arasında yer alan Nez’in ilerleyen zamanlarda yeni projeler ile karşımızda yer alması bekleniyor.


Nez – Her Şey Boş mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir