Neşe Karaböcek Artık Sevmeyeceğim

Sahne adı ile bilinen Neşe Karaböcek’in aslında ismi Neş’ecan Göktürk’tür. Neşe Karböcek, ülkemizin en önemli pop, Türk sanat müziği ve arabesk tarzlarındaki ses sanatçılarından bir tanesidir. Uzun yıllardır eskimeyen bir isim olarak Türk müzik dünyasında yerini almaktadır. Neşe Karaböcek, 1 Nisan 1947 tarihinde dünyaya gelmiştir. İstanbul’da dünyaya gelen Neşe Karaböcek’in Karaböcek soy ismini alması ise biraz daha manidar bir hikayedir. Henüz 5 yaşında küçük bir çocukken Karaböcek adlı piyeste oynamıştır ve bu soy isim İsmet İnönü tarafından Neşe Karaböcek’e verilmiştir. Neşe Karaböcek Artık Sevmeyeceğim adlı parçası ile de çıkışını yaşamış olan bir ses sanatçısıdır.
Neşe Karaböcek ilk evliliğini ise Elenor Plak’ın kurucusu olan ve aslen yapımcı, müzisyenlik görevleri bulunan Atilla Alpsakarya ile yapmıştır. Hatta daha sonrasında ikili arasındaki evlilik sona ermiş ve Atilla Alpsakarya Neşe Karaböcek’in kardeşi olan Gülden Karaböcek ile evlenmiştir, iki kardeşin arası uzun bir süre açılmıştır. Neşe Karaböcek sanat hayatı boyunca çoğu tarzdaki müziği denemiş olan bir isimdir. Yaşamı boyunca müzik ile uğraşmaktan hep zevk almış ve bir hayat biçimi olarak bunu adlandırmıştır. Neşe Karaböcek Artık Sevmeyeceğim adlı parçası ile de ilk büyü çıkışını gerçekleştirmiş bir isimdir. Bu 45’liği 1968 yılında çıkartmıştır ve aynı zamanda ünlü sanatçı 90’lı yılların ortalarında kadar ismini zirvede tutmaya devam etmiştir.
Neşe Karaböcek 1968 ile 1980 yılları arasında oldukça çeşitli plaklar çıkartmıştır. Bu çıkartmış olduğu plakların sonucunda da 16 adet altın plak, 1 adet platin plak, 1 adet altın bülbül, 2 adet de altın kaset ödülü almıştır. Aynı zamanda 1981 senesinde Altın Plak adlı müzik şirketini kurmuştur ve Arabeskin Anası olarak unvan sahibidir.


Neşe Karaböcek Artık Sevmeyeceğim mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir