Nejat Alp – Tavernadan Sevgilerle

9 Kasım 1952 yılında İstanbul’un Süleymaniye ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. Babası Necmettin Alp Hopa annesi Perihan Alp Ayvalık doğumlu olup sanatçı aslen Hopa’lıdır. Cerrahpaşa Deneme İlkokulu’nda ilköğretim eğitimini alan sanatçı daha sonra Özel İstanbul Kolejinde Ortaöğretim ve lise eğitimini tamamlamıştır. Üniversiteye maddi sorunlar ve ailevi sebeplerden dolayı gidemeyen sanatçı okul hayatının ardından balıkçılık ve emlak işleri ile uğraşarak geçim kaynağını sağlar. Çalıştığı sırada Mavi Yıldızlar isimli müzik grubuyla tanışır ve müzik kariyeri buradan itibaren yön bulur.
İlk albümünü 1977 yılında halkın huzuruna sunan sanatçı 2 yıl sonra 1979 yılında çıkardığı Tavernadan sevgilerle isimli ikinci albümüyle ülke genelinde ses getirmiştir. Nejat Alp ve Tavernadan sevgilerle o yıllarda ülke genelinde bilinmekte ve dinlenmektedir. Daha sonra Evlendiğin gün, Tavernada, Büyü mü yaptın, Boğaziçi geceleri, Sitemim var, Mehtaplı geceler, Romantik taverna, Canımdan can iste, Bir şey unutmadın mı, Tövbe, Sabret gönül, Dön be kadınım gibi daha birçok eserde sanatçının imzası bulunuyor. 2000 yılında piyasaya sürdüğü Nerdesin isimli albümden sonra bir süre göz önünde bulunmayan sanatçı 2007 yılında çıkardığı Bir öpsem ve 2011 yılında Nabza göre şerbet isimli iki albüm çıkarmıştır. En son olarak 2013 yılında çıkardığı Can-ı gönülden isimli albümle tekrar müzik piyasasına giren Nejat Alp ismini müzik severlere unutturmayan sanatçılar arasında yer buluyor.
Dilek hanım ile olan sanatçının Melis ve Beste isminde iki tane kız çocuğu vardır. 2017 yılına kadar hayatını sürdürdüğü İstanbul’dan vazgeçip Muğla’nın Bodrum ilçesine yerleşir. Burada yatçılık ile uğraşmaya başlar. Boş zamanlarını bilgisayar başında ve resim yaparak değerlendirir. Futbola da düşkünlüğü ile bilinen Nejat Alp koyu bir Beşiktaş taraftarıdır.


Nejat Alp – Tavernadan Sevgilerle mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir