Neco – Ne Bu Halimiz Böyle

Gerçek adı Tahir Nejat Özyılmazel olan sanatçı 1948 yılında Yozgat’ta dünyaya gözlerini açmıştır. Lise eğitimini İstanbul’da bulunan Pentevniyal Lisesinde başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Genç yaşlarda Altın Parmak Orkestrası ile müzik yaşantısına başlamıştır. Sanatçı Tahir Nejat Özyılmazel 1967 yılında TRT Stüdyolarında ilk çalışmasını Silüetler orkestrası ile başlamıştır. Aynı yıl içerisinde Aydın Duruga, Murat Ses ve Aziz Azmet ile orkestradan ayrılma kararı almış ve kendi aralarında Moğollar grubunu kurmayı başarmışlardır.
Sanatçı 1971 yılında oyunculuğa soyundu ve Hair adlı oyunda oynadı. Ardından 1974 yılında müziğe kaldığı yerden devem etme kararı aldı. Kararın ardından tek çalışmayı tercih etti ve ilk 45liğini piyasaya sürdü. Neco – Ne Bu Halimiz Böyle adlı ilk 45liği ile ilgi görüp büyük beğeni toplamayı başarmıştır. Ne Bu Halimiz Böyle Adlı 45liği sanatçıya çıkış yaptırmıştır. Çıkışın ardından sanatçı Tahir Nejat Özyılmazel Türkiye’nin pek çok yerinde konserler vererek sevenleri ile buluşmuştur. Sanatçının rol aldığı bazı diziler ise 1976 yılında Şoför Mehmet, 1977 yılında Gülünüz Güldürünüz, 1984 yılında Gülümseyen Dünya ve 2007 2011 yılları arasında ise Kurtlar Vadisi Pusuşeklinde olmuştur. Bunların yani sıra 1975 yılında Onlar ve Pam Pam, 1976 yılında Pembe Panter ve Kızmayın Bana, yine aynı yıl O Sabah ve Nefret, 1977 yılında Seni Bana Katsam ve Kıyamet Günü adlı 45likleri ile müzik hayatını sürdürmüştür. Sanatçı ardından 1978 yılında Artist ve Sen Kimsin ve son olarak 1979 yılında Vay Vay ve Vatanım adlı 45liklerini, çıkarmış ve piyasaya sürmüştür.
Oya Germen ile evli olan sanatçı 2007 yılında evliliğine son vermiştir. 2008 yılında İdil Erke ile evlenme kararı alan sanatçı bir kez daha dünya evine girmiştir.


Neco – Ne Bu Halimiz Böyle mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir