Nazan Şoray Hal Hal

19 Ocak 1954 yılında dünyaya gelen Nazan Şoray Türk sinemasının önemli oyuncularından Türkan Şoray’ın kız kardeşidir. Sinema alanında istediğini alamayan sanatçı şarkıcılığa geçiş yapmış bir isimdir. Küçük yaştan itibaren sinema içerisinde rol sanatçı toplamda 28 filmde rol almıştır. Bunun ardından o dönem içerisinde Barış Manço’nun bestesi Nazan Şoray Hal Hal şarkısı ile beraber başarıyı elde etmiştir. Kısa bir süre içerisinde ün kazanmasına yardımcı olan bu seslendirme sayesinde büyük bir başarı elde etmiştir. Dönem içerisinde sanatçının yer alan albümlerinden bazıları ise şunlardır;
Teselliye Sen Gerek
Dünyanın Sekizinci Harikası
Naz Dudaklım
Deli Rüya albümleri 90’lı yıllarda yer almaktadır. 90’lı yıllarında sonunda sanatçı yer alan müzik hayatına ise son vermiştir.
45’lik ve single alanında ise sanatçının önemli eserleri bulunmaktadır. 2000’dem önce Sevmiyor Derlerse Sakın İnanma, Merhaba dedim, Seninle Doğmak gibi eserleri bulunmaktadır. 90’lı yıllarda müziğe nokta koymasının ardından sanatçı 2011 yılında Mültecim Olayım ile tekrardan müzik hayatına dönüş yapmıştır. Dönüş yapmasının ardından ise Olay Bu ve Steril Sevda gibi eserleri yer almaktadır.
Oyuncu olarak Yeşilçam içerisinde sanatçının birçok rolü bulunmaktadır. Uzun bir süre sineme ve dizi alanında rol alan sanatçı belirli bir dönem sinemadan koparak müzik hayatına atılmıştır. Günümüz içerisinde halen hayatını sürdürmekte olan sanatçının son projesi ise müzik alanında 2016 yılına ait Steril Sevda olarak yer almaktadır. Bunun beraberinde sanatçının son olarak rol almış olduğu film ise Balayı olarak yer almaktadır. Film içerisinde sanatçının Sema rolü ile yer aldığı bilinmektedir. Nazan Şoray Hal Hal şarkısını seslendirmesi ile o dönem içerisinde büyük bir başarı sergilemiştir. O başarının sayesinde halen günümüz içerisinde adını sıkça duyurmaktadır.


Nazan Şoray Hal Hal mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir