Nazan Öncel Bir Hadise Var

Nazan Öncel 1956 yılının Şubat’ın 6’ında dünyaya gelmiştir. İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelen sanatçı öğretmen bir anne ve memur bir babanın kızı olarak hayatına adıma attı. Müzik hayatına çok genç yaşta atılan sanatçının ilk çalmış olduğu enstrümanlar gitar ve mandolindir. Müzik hayatına ayılması ise İzmir Radyo’sunun düzenlemiş olduğu bir yarışma ile oldu. Yarışmada birinci gelen Öncel ilk 45’liğini 22 yaşındayken 1978’de Sana Kul Köle Olmuştum ve Kader Bu Çekeceksin parçaları ile çıkardı. Bunun ardından müzik ile ilgilenmeye devam eden sanatçı Eurovision şarkı yarışmasının elemelerine katılarak ilk 15 içerisinde yer alan isimlerden biri oldu.
1991 yılında sanatçının çıkarmış olduğu Bir Hadise Var albümün satış rekorları kırması ile ismi artık bir ün kazanmıştı. Nazan Öncel Bir Hadise Var albümün getirmiş olduğu başarının ardından Göç adında bir gitar albümü ile ününe ün kattı. Gidelim Buralardan olarak bilinen hit parçaları birçok farklı ülkelerde ve farklı radyo programlarında dinlendi. Kazanmış olduğu ün ile sonrasında Sokak Kızı, Demir Leblebi gibi albümleri ile müzik hayatına devam etti. 2000’li yıllarda ise Aşkım Baksana Bana en çok satılan şarkılardan biri olarak listeye adını yazdırmayı başardı.
2016 yılında son olarak sanatçının Sakin Ol Şampiyon single’ını dinledik. Bunun ardından söz yazarı olarak ta bilinen sanatçının Tarkan albümünde bir Nazan Öncel Parçası yer aldı. Nazan Öncel Bir Hadise Var albümü ile ün kazanmadan önce 1982 yılında çıkarmış olduğu LP’de Yağmur Duası albümü satış konusunda sınıfta kalmıştı. Bunun ardından yapmış olduğu yeni albüm ile ise tam tersi olarak satış rekorları kırdır. Şuan halen günümüzde sanatçının söz ve beste alanında çalışmaları sürmektedir. Birçok müzik ödüllerinde almış olduğu ödüller ile sanatçının adı duyulmaktadır. Enstrüman olarak ise kendisi gitar ile çoğu zaman şarkılarına eşlik etmektedir.


Nazan Öncel Bir Hadise Var mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir