Naşide Göktürk Yüreğim Rehin

Naşide Göktürk hem sesinin güzelliği ile hem de usta yazarlığı ile bilinen bir sanatçıdır. Türk şair, söz yazarı, besteci ve aynı zamanda da yorumcudur. Pek çok niteliği ve özelliği bulunan, ülkemizdeki en önemli sanatçılar arasında yer almaktadır. Naşide Göktürk 1 Ağustos 1965 senesinde dünyaya gelmiştir ve İstanbul’da doğmuştur. Ölümü ise 30 Ağustos 2016 tarihinde Muğla’nın Bodrum ilçesinde gerçekleşmiştir. Ölüm sebebi kanserdir. Şarkıcı olarak kariyerinin en ünlü olduğu zamanlar isse 1994 senesinde başlamıştır. Naşide Göktürk Yüreğim Rehin adlı albümü çıkarttıktan sonra, oldukça başarılı işlere imzasını atmaya da devam etmektedir. Bu albümünde de zaten en sevilen parçası, albümüne adını verdiği yine Yüreğim Rehin adlı parçasıdır.
Naşide Göktürk çocukluk ve gençlik yıllarını Büyükada’da geçirmiştir. İlk olarak serbest yazılarına ise okul yıllarında başlamıştır. Daha sonrasında ise Türk sanat müziği sanatçısı olan Onur Akay’ın teşvikleri ile ses sanatçılığı da yapmıştır. Sesimi Ateşe Verdim, Son Çaylar, Mavi Mavi Sevdim Seni, Tül Gibi isimlerindeki kitaplarının yanında pek çok de albümünün bulunduğu görülmektedir. Naşide Göktürk Yüreğim Rehin adlı albümü de ilk albümüdür. Bu ilk albümünü 1994 senesinde çıkartmıştır ve ses sanatçılığının ilk parladığı dönem olarak aslında bu albümün çıkartıldığı dönemin gösterilebilmesi mümkündür. 1994 senesinden sonra 2016 senesine kadar albüm çıkartmaya devam etmiştir.
1994 senesinden sonra çıkartmış olduğu albümlere bakıldığında Yüreğim Hala Rehin, Kan Kırmızı, Kimsem Yok, Unutmak İstiyorum, Çocukluğumu Uçuruyorum gibi ünlü albümlerinden de bahsedilebilir. Ancak tabi ki asıl ses sanatçılığında parlama noktası Yüreğim Rehin adlı albümünden gelmektedir. Bu albümü ile birlikte pek çok kesim tarafından beğeni kazanan Naşide Göktürk, diğer albümlerinin çok tutmasını da aslında bu ilk albümüne borçludur diyebilmek mümkündür.


Naşide Göktürk Yüreğim Rehin mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir