Nadide Sultan Aşktan Ölsem

15 Kasım 1976 yılında dünyaya gelen Nadide Sultan aslen Konya’lıdır. İstanbul’da dünyaya gelen sanatçı burada eğitimini almış ve müziğe burada başlamıştır. Okul yıllarında sürekli müzik ile uğraşan sanatçı tamamen resmi olarak Üsküda Musiki Cemiyetine giriş yapması ile müziğe adım atmıştır. Lise yıllarının ardından sanatçının kurmuş olduğu grubu içerisinde solistlik yaparak barlarda uzun bir süre şarkı söylemiştir. Sesinin gücü kısa bir süre içerisinde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bunun ardından Emel Sayın, Altay ve Coşkun Sabah gibi isimlerin arkasında Vokal olarak yer almıştır. Nadide Sultan Aşktan Ölsem şarkısı ün kazanmasına yardımcı olmuştur.
2000 yılından kendine ait olan bestesi ile Nadide Sultan Aşktan Ölsem şarkısını söyleyerek önemli bir kitleye hitap etmiştir. Müzik alanında uzun bir eğitim almış ve halen doktora için eğitim almaktadır. Sözü ve müziği kendine ait olarak tam 7 tane eseri bulunmaktadır. Müzik alanın haricinde bir dönem sunuculuk bir dönem ise film ve dizi sektöründe kendine yer bulmuştur. Son olarak ise önemli sanatçıyı 2017 yılında çıkarmış olduğu Uçmalıyım eseri ile karşımızda bulduk. Söz ve müziği kendisine ait olan bu eseri ile o yaz uzun bir süre dillerde dolanan bir şarkı olarak yer aldı.
Doktora’sını ise halen Haliç Üniversite’sinde tamamlamak için eğitim görmektedir. Bunun öncesinde ise sanatçının 2011 yılında lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk müziği ses eğitimi bölümünde almıştır. Yüksek lisansını ise Haliç Üniversitesinde Türk Musikisi bölümünde tamamlamıştır. Single çalışması olarak ise 2016 yılında Kalbimin Sahibi eseri yer aldı. Sanatçı film yönetmeni Hakan Yonay ile 16 Ağustos 2014 yılında hayatını birleştirmiş ve halen şuan evliliğini sürdürmektedir. Magazinlerden ve kameralardan uzak bir yaşantısı olan sanatçının 2019 yılında yeni bir albüm ile gelmesi beklenmektedir.


Nadide Sultan Aşktan Ölsem mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir