Mustafa Topaloğlu – Oy Oy Emine

Sanatçı 1957 yılının kışında Artvin iline bağlı Hopa ilçesinde dünyaya gelmiştir. Karadeniz yöresinde geniş ve fakir bir ailenin çocuğu olarak büyüyen sanatçının çocukluğu Sakarya’da geçmiştir. Öğrenim hayatı yıllarında aynı zamanda Kur’an- Kerim öğrenmeye başlamıştır. Hafız olmak isteyen sanatçı Kur’an-ı Kerim i ezberlemiştir. Babasının isteği ile din adamı olmak isteyen sanatçı daha sonra kendini müziğe yöneltmiştir.
Sıra dışı konuşma türüyle ve hikayeleri ile farklı bir imaj ve izlenim gösteren sanatçı sevenleri, tarafından uzaylı türkücü olarak anılmaktadır. Sanatçının çıkış şarkısı ise Oy Oy Emine ismini verdiği hareketli şarkısıdır. Mustafa Topaloğlu ve Oy oy Emine dinleyicilerin sempatisini kazanmış severek dinlenmiştir. Birçok albüm ve tekli çalışması yapan sanatçının birkaç albümü, Beraber, Beyaz gelin, Bizim düğün, Canım, Emine, Hedef insanlık, Kafam bozuk bu sıralar, Konuş, Makbule, Memişler,Taktım , Muallim, Yakarım alim Allah gibi birçok çalışmalarda yer almıştır. 1992 yılında ağabeyi Hilmi Topaloğlu ve Burhan Aydemir ile beraber Prestij müzik adında müzik şirketi kurmuşlar daha sonra Mustafa Topaloğlu şirketten ayrılmıştır.
Sanatçı ilk evliliğini Hasibe Hanım ile yapmıştır. Bu evlilikten Çağlayan ismini verdiği bir oğlu olmuştur. 1986 yılında ikinci evliliğini yapan sanatçı kendisi gibi sanatçı olan Leyla Somer ile evlenmiş, anlaşmazlıklar sonucu 4 yıl süren evliliği sonlandırmışlardır. 1998 yılında Derya Abnat Hanımla evlenmiştir. Bu evlilikten Irmak isminde bir kızı ve Hilmi isminde bir oğlu olmuştur. İlk eşi Hasibe Hanım boşanmak istememesinden dolayı resmği nikah kıyamayan sanatçı son evliliği olan Derya Hanım’a soyadını verebilmek için babasının nüfusuna aldırmıştır.2012 yılında Survivor isimli yarışmaya katılan sanatçı, dikkatleri üzerine çektiği Çılgın Dershane isimli sinema filmi dışında daha birçok film ve dizilerde de rol almıştır.


Mustafa Topaloğlu – Oy Oy Emine mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir