Mustafa Özarslan – Birlikte Türküler Söylüyoruz

Mustafa Özarslan 1970 yılında Sivas iline bağlı Şarkışla ilçesinin Sarıkaya köyünde dünyaya gelmiştir. Çocukluğunu burada geçiren sanatçı daha sonra ailesi ile beraber Ankara’ya yerleşmişlerdir. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimini tamamladıktan sonra lise eğitimini de Ankara’da geçiren sanatçı üniversite eğitimi için Eskişehir’in yolunu tutmuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde İşletme bölümünü okuyan sanatçı başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Eğitim yıllarından sonra iş hayatına atılan sanatçı yaklaşık yedi yıl kadar devlet memurluğu yapmış, içindeki sanatçı ruhu yansıtmak amacıyla, müzik ile uğraşabilmek için memurluk görevinden istifa etmiştir.
Yakın arkadaşı Oğuz Aksaç ile müzik çalışmalarına 1994 yılılnda başlayan sanatçı Grup Çığ isimli müzik grubunu kurmuşlardır. Kurdukları grup, türkülerin içine Caz, Rock, Blues gibi farklı sesler katarak eğlenceli çalışmalar ortaya çıkarmıştır. Sanatçı grup dışında Salkım Söğüt, Muhabbet türküleri, Dost kervanı, Şeyda türküleri gibi çalışmalara da yardımda bulunmuştur. Bunların dışında Nurettin Rençber, Abidin, Yavuz Bingöl gibi sanatçılara da yardım da bulunan sanatçı bir radyo kanalında program sunuculuğu da yapmıştır. Çok yoğun bir tempoda çalışmalara devam etmektedir. Sebahat Akkiraz’ın da yardım da bulunduğu Birlikte Türküler Söylüyoruz isimli çalışmayı halkın huzuruna sunmuştur. Mustafa Özarslan ve Birlikte türküler söylüyoruz halk tarafından beğenilmiştir. Birçok farklı tarzda çalabilse de hayranları türkücü tarzı ile tanımaktadır. Çığ türküleri, Yayla çiçeği, Nida, Mevsim, Çığ halayları, Beyhude, Nihayet gibi daha birçok albüm çalışmaları yapmış ve piyasaya sürmüştür.
Sanatçı televizyon programlarında türkü programları yaparken derleme ve beste çalışmalarında bulunmaya devam etmektedir. Çalışmalarını kendi seslendirdikleri dışında birçok sanatçı ve grup tarafından seslendirilmektedir. Türkü söylemenin ve ünlü olmanın sesin güzelliği ile bitmediğinin ve çok çalışmak gerektiğinin en büyük ispatıdır.


Mustafa Özarslan – Birlikte Türküler Söylüyoruz mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir