Mustafa Ceceli – Limon Çiçekleri

2 Kasım 1980 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Müziğe olan ilgisi ve yatkınlığı çok küçük yaşta ailesi tarafından fark edilen sanatçı 6 yaşında piyano eğitimleri almaya başlar. Müzikle ilk tanışmasını da böylelikle yapmış olur.8 yaşına geldiğinde TRT de yayınlanan Köy doktoru isimli dizide rol alarak oyunculuk yapmıştır. Mustafa Ceceli’nin çocukluk ve gençlik yılları yine Ankara’da geçmiştir. Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği bölümünü okumaya başlayan Mustafa Ceceli bu dönemde arkadaşlarının kurduğu gruba katılarak keyboard çalmaya başlar. Daha sonra burada okumaktan vazgeçip Yeditepe Üniversitesi İşletme bölümünü kazanarak Ankara’daki hayatına son verip İstanbul’a taşınır.
İstanbul’a gelişinin ardından profesyonel aranjörlük yapmaya başlayan sanatçı o dönemde Ozan Doğulu ile tanıştı. Kenan Doğulu’nun şarkılarına aranjörlük yapan sanatçı daha sonra Sezen Aksu ile çalışır ve sahnelerinde yer almaya başlar. Yaklaşık 4 yıl kadar çalışmasının ardından kendi albümünü çıkarma çalışmalarına başlayan sanatçı 2007 yılında Unutamam isimli albümünü piyasaya sürer. 2009 yılındaki Limon çiçekleri isimli albümü ile çıkış yakalamıştır. Mustafa Ceceli ve limon Çiçekleri ile ilk solo çalışmasında büyük beğeni toplamıştır. Tarkan, Sertap Erener, Nilüfer, Ajda Pekkan, Murat Boz, Emre Aydın, Nil Karaibrahimgil ve daha birçok sanatçının albümlerinde de aranjörlük yapan Mustafa Ceceli Türk pop müziğine büyük katkılar sağlamıştır.
Dünya evine 1 Kasım 2008 yılında Sinem Gedik ile giren sanatçı bu evlilikten bir oğlu olmuştur. 28 Eylül 2011 yılında doğan oğluna Arın ismini veren sanatçı evliliğini daha fazla sürdürememiş ve 2017 yılında ayrılmışlardır. 9 yıllık evliliğinden sonra zor günler geçiren Mustafa Ceceli, Selin İmer ile ikinci kez dünya evine girer. Beraberlikleri devam eden çiftin mutlu oldukları görülmektedir.


Mustafa Ceceli – Limon Çiçekleri mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir