Murat Kekilli – Bu Akşam Ölürüm

Sanatçı Murat Kekilli 18 Nisan 1968 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta okul eğitimini Adana’da tamamlayan sanatçı ailesinin maddi sorunlar yaşaması nedeni ile Adan ve Ceyhan’da karpuz tarlalarında çalışarak destek olmaya çalışmıştır. Adana’da gençlik sarayının müdürü ile tanışan sanatçı buraya ziyaretleri sırasında piyano çalan bir arkadaşı ile karşılaşır. Böylelikle müzik hayatı piyano ile başlamış olur. Ardından 1989 yılında askerlik görevini yerine getirir. Askerlik sonrası mğüzik çalışmalarına hız veren sanatçı albüm çalışmalarına başlamıştır.
1992 yılında girmiş olduğu Adana Devlet Konservatuarı sınavlarında başarılı olan sanatçı bir yıl kadar burada eğitim almasının ardından ayrılmak zorunda kalır. 1994 yılında İstanbul’a gelen sanatçı Kilikyalılar grubunu kurmuştur. 1996 yılında ise Yolcular grubuna geçiş yaparak çalışmalarına burada devam eder. Eşek Gözlüm adlı ilk albümünü çıkarmış olsa da sanatçı başarıyı bulamaz. Ardından Boğaziçi müzik ile çalışmalarına devam eden sanatçı 1999 yılında Bu Akşam Ölürüm isminde 2. Albümünü piyasaya sürmüştür. Murat Kekilli – Bu Akşam Ölürüm albümü ile başarıyı yakalamış ve büyük bir patlama yapmıştır. 2002 yılında yine aynı şirket ile birlikte Yedialtı ve 2004 yılında Avara albümlerini çıkarmıştır. 2006 yılında çıkarmış olduğu Bir Ahir Zaman adlı albümünde yine sanatçıya Boğaziçi Müzik yardımcı olmuştur.
Ardından müziğe bir süre ara veren sanatçı geri dönüşü sonrası 2010 yılında Kalbimdeki Darp adlı albümü ile devam etmiştir. Albüm de yer alan Tek şarkısına klip çeken sanatçının bu klibi müzik kanallarında uzun süre çalınmış ve listelerde üst sıralarda yer almıştır. Sanatçı son albüm çalışmasını 2013 yılında Gümüş Teller adı ile piyasaya sürmüştür. Albüm çalışmaları ile birlikte birçok şehirde çeşitli konserler ile sevenleri tarafından ilgiyle karşılanmıştır.


Murat Kekilli – Bu Akşam Ölürüm mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir