Müfide İnselel Telaş

Müfide İnselel 18 Kasım 1965 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Sinema sanatçısı olan Mete İnselel babası olarak onu küçük yaşta sanat ile iç içe tutmuştur. 5 yaşından itibaren piyano çalmaya başlayan sanatçı ilerleyen zaman içerisinde İstanbul Belediye Konservatuvarı Piano bölümünde öğrenciliğini sürdürmüştür. Piyano eğitiminin ardından keman üzerine eğitim alan sanatçı birçok enstrüman hakkında bilgi sahibidir. Sanatçı ilk olarak ise Hababam Sınıfı Müzikali ile karşımıza çıkmıştır. Müfide İnselel Telaş şarkısı ile beraber kısa bir zaman içerisinde ün kazanmayı başarmıştır.
Bir dönemler vokal yapmış olan sanatçı önemli sanatçılar ile beraber çalışmıştır. Kendi bestelerinden daha çok ünlü isimlerin şarkılarını seslendirmesi ile beraber akıllarda yer almaktadır. Funda Arar, Nilgül, Zeynep Casalini ve Emel Müftüoğlu gibi sanatçılar sanatçının eserlerini seslendirmiştir. Müfide İnselel Telaş şarkısı sayesinde kazanmış olduğu başarının ardından bir çok önemli projede ismini duyurmayı başarmıştır. 2005 yılında sanatçının Müfide İnselel albümü bulunmaktadır. Müzik alanında tür olarak ise pop ve rock müziği ile daha çok ilgilenmiştir.
Uzun yıllar keman ve piyano eğitimi alan sanatçının gitar ile şarkılarına eşlik etmesi birçok enstrümanda başarısının olduğunu gözler önüne sermektedir. Müziğin beraberinde oyunculuk anlamında da sanatçının önemli başarıları bulunmaktadır. Parmaklıklar Ardında dizisinde sanatçıyı Perihan Malaz karakteri ile beraber gördük. Kendi adını vermiş olduğu albümü içerisinde sanatçının 12 parçadan oluşan eserleri bulunmaktadır. 1989 yılında evlenen sanatçı 1998 senesinde eşinden ayrılarak hayatına tek devam etmiştir. Bu evlilikten sanatçının Sera adında bir kızı bulunmaktadır. TMC müzik şirketi ile çalışan sanatçı yer alan albümünü bu müzik şirketi ile beraber çıkarmıştır. Günümüz içerisinde halen sanatçının müzik alanında çalışmalar sürdürdüğü ve yeni projeler için çalışmakta olduğu bilinmektedir.


Müfide İnselel Telaş mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir