Mithat Can Özer – Tamperaman

11 Kasım 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi ünlü şarkıcı Sezen Aksu ve babası Sinan Özer’dir. Annesi ile babası, sanatçı daha 2 yaşında iken boşanmışlardır. Eğitim hayatını Bilgi Üniversitesinde noktalamıştır. Ailesinin müziğin içinde bulunmasından dolayı müziğe çok küçük yaşlardan beri yatkın olan sanatçı şarkı sözü ve beste yazmaya başlamıştır. Annesi Sezen Aksu çıkardığı albümde söz ve müziği sanatçıya ait olan Tören isimli şarkıya yer vermiştir. Yine anne oğul söz ve müziğini ortak çalıştıkları Yeni ve yeni kalanlar isimli parçaya tekli albüm çekmişlerdir.
Sanatçı 2011 yılında Piston adını verdikleri bir müzik grubu kurmuşlardır. Böylelikle müzik dünyasına kendi ismi ile ilk adımını atmıştır. Grubunda yer alan kişiler Tarkan’ın gitaristi Can Şengül, Arıkan Sırakaya, Ajda Pekkan’ın gitaristi Murat Ejder gibi isimler bulunmaktadır. Piston grubu ile beraber 2012 yılında ilk albümünü piyasaya sürmüşlerdir. Albüme Tamperaman ismini vermişler şarkı dinleyicilerin dikkatini çekmiştir. Mithat Can Özer – Tamperaman, herkesin beğenisini kazanmıştır. Aynı süreçte söz yazarlığına devam eden sanatçı Tarkan’ın seslendirdiği Acımayacak ve Mustafa Ceceli’nin albümünde yer alan Kucak kucak isimli şarkıların sözlerini yazmış ve bestelemiştir. 2015 yılında sözü ve müziği kendine ait olan İnşallah isimli şarkısını piyasaya sürmüştür. Yaklaşık bir yıl sonra on şarkıdan oluşan Aşk Mevsimi isimli albümünü çıkarmıştır.
2016 yılında Hayat Şarkısı isimli televizyon dizisinin müziklerini Çağlar Haznedaroğlu ve Uğur Akyürek ile birlikte yapan sanatçı, bunun dışında sinema oyunculuğuna da soyunmuştur. Aynı yıl Özcan Deniz ve Şükrü Avşar’ın yapımcılığında Herşey Aşktan isimli sinema filminde İlker ismi ile yer alan sanatçı başrolü Şükrü Özyıldız, Hande Doğandemir, Hakan Meriçliler ve Öznur Serçeler ile paylaşmıştır.


Mithat Can Özer – Tamperaman mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir