Mircan Kaya – Bizim Ninniler

Ünlü müzisyen Mircan Kaya bin dokuz yüz altmış üç tarihinde dünyaya gelmiştir. Kendisi Batum göçmenidir. Çocukluğunu Artvinde yaşamıştır. Daha sonra lise hayatını Nişantaşı kız kulesinde okumuştur. Liseyi bitirdikten sonra Yıldız Teknik üniversitesinde inşaat mühendisliğini okuyup bitirmiştir. Mircan Kayanın yer aldığı filmler kar beyaz ve the chocolate wrapper idi. Çocukluk yıllarından itibaren şarkı söylemeyi çok severdi. Düğünlerde bile dayanamayıp orkestra ile birlikte şarkı söylerdi. Yaşı küçükken Türk sanat müziğine ilgi duyuyordu. Okul yaşamında da sanat ve spor ile ilgiliydi.
On iki yaşındayken gitar çalmayı öğrenmeye başlamıştır. Mircan Kaya on yedi yaşında iken ilk bestesini yapmıştır. Sonrasında arkadaşları ile birlikte rock grubu çalışmalarına başladı. Grup çalışmalarını ciddi anlamda çok iyi yapmışlardır. Miray Kaya boğaz içi üniversitesinde master yapmaya karar vermiştir. Sonrasında uluslararası konferanslarda sunumlar yaptı. Aynı zaman da kendisi de bir çok konferanslar düzenlemiştir. Kendi yaratıcılığının o da farkında idi. Mircan Kaya grup çalışması altı yıl kadar sürdü. Üç yıl boyunca ninniler üzerine çalışmalara başlamıştır.
Mircan Kaya ninniler ile albümünü yayınladı. İçerisinde aynı zaman da geleneksel ezgilerde bulunuyordu. Mircan Kaya bizim ninniler albümünde annelik deneyimi bulunmaktadır. Bizim ninniler albümü çok dikkat çekmiştir. Bizim ninniler albümünden sonra Kül albümünü çıkarmıştı. Bu albümleri ile de bir müzikal de düzenlemiştir. Miraç Kaya özgün doğaçlama yapmayı da çok sevmektedir. Kendine bu konu da çok güvenmektedir. Albüm çalışmalarında üç boyutlu analiz de yapmıştır. Miraç Kayanın Kül albümünde ise vokaller hep doğaçtan yapıldı. Miraç Kayanın kim olduğu hakkında bilgi almak istiyorsanız bu yazımızı okuyunuz. Sizlere daha iyi seçenekler sunmak için çalışmalarımız devam etmektedir bilginiz olsun.


Mircan Kaya – Bizim Ninniler mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir