Miraç – Sitemin Duan Olsun

5 Ocak 1987 yılında Tekirdağ’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Tekirdağ Namık Kemal Lisesinde okuyan sanatçı, bu yıllarda hiphop sanatına grafiti sanatıyla katılmıştır. Uzun bir süre bu sanatla uğraşmış ve dergilerde boy göstermiştir. Yine bu dönemde müziğe ilgi göstermeye başlamıştır. Sanat hayatını tamamen müziğe yönelten sanatçı şarkı sözleri yazmaya başlamış, çalışmalarını bu yöne yoğunlaştırmıştır. Daha 16 yaşında beste yapmaya başlamış demo kayıtlar oluşturmuştur. İlk albümü Araf LP isminde 2005 yılında internet üzerinden yayınlayan sanatçı dikkat çekmiş ve fark edilmiştir. Bu yıllarda çeşitli organizasyonlarda sahne almaya başlamıştır.
2005 yılında Sert ünsüzler isminde albümü piyasaya süren sanatçı, bu yılın en iyi bandrolsüz albümü ödülüne layık görülmüştür. 2006 yılında Sitem Depresif’in yardımları ile Sitemin Duan Olsun adlı albümü yayınlamış ve hayatı bu noktadan sonra büyük ölçüde değişmiştir. Miraç ve Sitemin Duan Olsun büyük bir kitle tarafından tanınmış, ülkenin her bölgesinde dinlenmektedir. Bu dönemden sonra birçok konserlerde boy göstermiştir.2007 yılında tamamen İstanbul’a taşınan sanatçı ikinci albüm çalışmalarına başlamıştır. 2008 yılında piyasaya sürdüğü Mozzart Underground isimli albümüne 2009 yılında klip çekmiştir. Bir çok müzik kanalında yayınlanan klip dikkatleri üzerine toplamış ve uzun süre bir numarada yer bulmuştur. Bu dönemde birçok müzik programına konuk olarak davet edilmiştir. Bu yıllardan sonra birçok eserlere katkılar sağlamıştır.
Büyük çıkış ile herkes tarafından tanınan ünlü sanatçı 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzik Teknolojileri Ses Kayıt Ana Bilim Dalı bölümüne kabul edilmiştir. Müzik kariyerine farklı bir yol vermiş kırılma noktası olmuştur. Kendi müzik şirketini kuran sanatçı 2014 yılında Rünya adını taşıyan albümünü kendi şirketi üzerinden müzik piyasasına sunmuştur.


Miraç – Sitemin Duan Olsun mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir