Meyra Bana Gel

Sahne adı ile Meyra olarak bilinen, asıl adı Hümeyra Toparlak olan usta ses sanatçısı Meyra, pop tarzında şarkıları bulunan çok önemli bir isimdir. Türk kökenli Meyra 20 Mart 1978 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Aynı zamanda şarkıcılığının yanında söz yazarlığı da yapmaktadır. Meyra’nın şarkıcı, söz yazarı ve besteci olarak sıfatları da bulunmaktadır. 1993 senesinde çıkartmış olduğu Meyra Bana Gel adlı albümü ile piyasaya tam olarak resmi girişini gerçekleştirmiştir. 19993 senesinden bu yana da ünü günden güne yayılmaya devam etmiştir. Vokal olarak çalgı statüsünde yer alan Meyra aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarında 8 senelik akademik müzik eğitimi almıştır.
Meyra’yı ilk keşfeden ünlü bestekar Avni Anıl’dır. Aynı zamanda henüz daha 9 yaşındayken müziğe olan ilgisi ve yeteneği bu isim tarafından fark edilmiştir. 18 yaşındayken de Hümeyra ismi ile Meyra Bana Gel adlı albümünü çıkartmıştır. Bu albümünü Peker Müzik Yapım’dan çıkartmıştır. Tabi ki Avni Anıl’ın da bu albümün çıkmasında çok büyük bir rolü olduğunu söyleyebilmek mümkündür. İlk albümünü Hümeyra ismiyle çıkarttığından sonra 18 yaşında da Nur Topu isimli ikinci albümünü piyasaya sürmüştür ve bu albümünden sonra aslında Meyra ismini kullanmaya başladığını da söyleyebilmek mümkündür. Patlama noktası ise 1993 senesinde çıkartmış olduğu Bana Gel adlı albümüdür.
Meyra bu albümünü çıkarttıktan sonra Başka Bir Kadın, 4 Tenor, Aşklayalım gibi pek çok albüme de imza atmıştır. En son olarak ise 14 Nisan 2015 senesinde Karla Karışık adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Bu albümünden sonra da oldukça bilinen ve tanınan bir isim haline gelmiştir. Ülkemizde bulunan en önemli pop ses sanatçıları arasında yer almaktadır.


Meyra Bana Gel mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir