Metin Şentürk – Bırakma Beni

16 Mayıs 1966 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya gelen sanatçı, henüz 3 yaşındayken geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybetmiştir. Ailesi Kosova’dan göçüp İstanbul’a yerleşmiştir. Babasının adı Şükrü annesinin adı Elmas’tır. 6 kardeşi daha olan sanatçının babası da aralarında olmak üzere ailesinden 6 kişi daha çeşitli hastalıklardan görme yeteneklerini kaybetmiştir. Öğrenim hayatına görme engelliler için özel eğitim veren bir okulda başlayan sanatçı liseyi Büyükçekmece Lisesinde okuduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarına girmiştir.
1987 yılında çıkardığı ilk albümü olan Elimdeki fotoğrafın beklediği çıkışı yakalayamasa da 4 yıl sonra çıkardığı ikinci albümü olan Bırakma beni ile çıkış yakalamıştır. Metin Şentürk ve Bırakma Beni ile hedefine ulaşmış sesini duyurmuştur. Bundan sonra birçok albüm çıkaran sanatçı aynı zamanda sinema ve dizilerde de rol almaya başlamıştır. Kahpe Bizans isimli filmde kısa sürede olsa rol alan sanatçı daha sonra Unutma beni adlı dizide de oynadı. Çok küçük yaşta görme yeteneğini kaybeden Metin Şentürk hayat enerjisini ve neşesini hiç kaybetmemiş, hiçbir zaman vazgeçmemiş hep güler yüzlü, pozitif, şakacı tavrıyla herkese örnek olmuştur. Hayatta engel tanımayan sanatçı birçok faaliyetlere katılmıştır. Bunlardan bazıları uçak kullanmış, paraşütle atlamış ve denize dalmıştır.2010 yılında katıldığı yarışta 315 km. hızla Dünya görme engelliler hız rekorunu elinde bulunduruyor.
2006 yılında annesini kaybeden sanatçı aynı yıl içinde Fulya Kalkavan ile evlendi. 2012 yılında bazı sorunlar yaşayarak ayrı kararı alsalar da daha sonra tekrar barışarak ayrılmaktan vazgeçtiler. 2015 yılında Türkiye genel seçimlerinde İstanbul bağımsız milletvekili adayı olarak katılan sanatçı başarılı olamamıştır. Şu an Dünya Engelliler Vakfı’nın başkanlığını yapan Metin Şentürk sanat çalışmalarına da devam etmektedir.


Metin Şentürk – Bırakma Beni mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir