Metin Arolat – Yine Bir Başıma


Gerçek adı Mehmet Metin Arolat olan sanatçı 28 Mayıs 1972 yılında İzmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Müziği büyük ilgi duyan sanatçı Metin Arolatküçük yaşlardan bu yana müziği sevmiştir. Babası İstanbul’lu olan sanatçının annesi ise Çerkez’dir. Sanatçının dedesi ise Türk şairi olan Ali Mümtaz Arolat’dır. Üniversite sınavına giren sanatçı yaşadığı şehirde olan Dokuz Eylül Üniversitesini kazanmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü başarı ile eğitimini tamamlayan sanatçı mezun olmuştur. Sanatçı Mehmet Metin Arolat müzik yaşantısında ilerlemek ve yönetmen olmak için İstanbul’a taşınma kararı almıştır.
İstanbul’a taşınan sanatçı Osman Üstündağ’ın reklam ajansında çalışmaya başlamıştır. Sanatçı çalışma hayatına reklam ajansında yardımcı yönetmen olarak adım atmıştır. Dört yıl albüm çıkarmayan sanatçı 2014 yılında kaldığı yerden devam ederek Karavan adlı albümünü çıkarmıştır. Çalışmış olduğu bir kısa film sanatçı Mehmet Metin Arolat’a Cannes Film Festivali’nde Altın Aslan ödülünü almasını sağlamıştır. Sanatçı 1995 yılında Ayrılık olmaz adlı ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Yavaş yavaş tanınmaya başlayan sanatçı ikinci albüm çalışmalarına başlamıştır. Metin Arolat – Yine Bir Başıma adlı albümünü piyasaya sunmuş büyük beğeni ve ilgi gören albümü pek çok sayıda satmıştır. Reklamcılık eğitimi almak için Amerika’da bulunan Illinois Üniversitesine gitmiştir. Albümleri sevilen sanatçı sevenlerine yeni albümler sunmaya devam etmiştir.
2005 yılında üçüncü albümü olan Kabul Et adlı albümünü yayınlamıştır. Sonrasında ise 2010 yılında bir Lütfen Yaz Gelsin Adlı bir single yapmış ve sevenleri ile buluşturmuştur. Aynı yıl Çok Daha Ötesi adlı bir albüm daha çıkaran sanatçı iyice tanınır hale gelmiştir. Sanatçı farklı şehirlerde pek çok konser vermiş ve sevenleri ile bir araya gelmeye devam etmiştir.


Metin Arolat – Yine Bir Başıma mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir