Merve Özbey Duman

Merve Özbey 18 Temmuz 1988 senesinde dünyaya gelen, ülkemizde yer alan önemli ses sanatçıları arasında yer almaktadır. İstanbul’da dünyaya gelen sanatçı aslen ise Erzurumludur. Müziğe küçük yaşlardan itibaren ilgisi bulunan Merve Özbey üstelik akademik eğitimini de bunun üzerine aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Türk Sanat Müziği bölümünde eğitim aldı. Merve Özbey Duman adlı parçası ve Helal Ettim adlı parçası ile meşhur oldu ve bu parçalarını Erdem Kınay ile çıkarttı. Merve Özbey’in asıl meşhur olmasını sağlayan sanatçı ise yine ülkemizde önemli bir ses sanatçısı olan Ebru Gündeş ismidir.
Ebru Gündeş bu keşfini Utku’nun sahne aldığı bir günce Merve Özbey’i vokal olarak dinlediği zaman yapmıştır. Merve Özbey’den birkaç şarkı daha söylemesini istemiştir ve ardından da vokalinin o olmasını istemiş, teklif etmiş, teklifini de Merve Özbey kabul etmiştir. Bu teklifini kabul ettikten sonra ünü daha da artmıştır. Bunun ardından Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku, Yaşar gibi isimler ile tanışmış ve vokalliğini yapmıştır. Merve Özbey Duman adlı parçasını da Erdem Kınay ile tanıştıktan sonra çıkartmıştır. Erdem Kınay ile tanışmasının ardından bu parçasını 2012 senesinde Kınay’ın çıkartmış olduğu Proje adlı albümde seslendirmiştir. Bu parça Merve Özbey’in müzik kariyerinde oldukça hızlı bir patlama yaşamasına sebebiyet vermiştir. Hemen ardından Proje 2’de de Helal Ettim adlı parçayı çıkartarak şanını daha da yükseltmiştir.
Merve Özbey daha sonrasında 2015 senesinde kendi albümünü oluşturarak piyasaya sürmüştür. Bu albümü Yaş Hikayesi adlı albümüdür. Albümün ilk video klibi çekildikten sonra ikinci video klip ise Topsuz Tüfek adlı ismi ile sunulmuştur. Merve Özbey hala ismi hafızalarda kazınmış olan bir pop müzik sanatçısıdır.


Merve Özbey Duman mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir