Meral Konrat – Geri Dön

Yıllarını Türk Sinemasına ve Yeşilçam’a adamış beyaz perdenin tecrübeli isimlerinden, tabiri caizse çınarlarından biri. Beyaz perdedeki başarılarının yanı sıra en az oyunculuk becerisi kadar gelişmiş şarkıcılığıyla da magazin dergilerinin kapaklarını donatmaktadır 55 yaşındaki sanatçı. 11 Mart 1963 de Karamdan da dünyaya geldi Meral Konrat. Kırım kökenli bir ailenin kızıdır kendisi. Güzel Sanatlar Fakültesinin yanı sıra İçmimarlık Bölümü de okumuştur. Öğrencilinin ilk yıllarından itibaren reklam şirketlerinin radarına takılan güzel oyuncu, model, şarkıcı; reklam filmlerinde rol aldıktan sonra sinemaya geçiş yapmıştır.
Oynadığı ilk filmle ödül kazanmaya layık görülmesi üzerine bu mesleğe yoğunlaşmayı tercih etmiştir. Bu ödül 1989 yılında 2. si düzenlenen Ankara Film Şenliğidir. Bu film şenliğinde Üçüncü Göz filminde gösterdiği performansla Umut Veren Yeni Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Oyunculukla beraber sunuculuk, modellik senaryo yazarlığı, klip yönetmenliği yapımcılık deneyimlerine sahip olan sanatçı, 1994 senesinde yayınlanmaya başlamış olan Vitrin programını tam on sene boyunca yani 2010 yılına kadar TGRT de sunmuştur. Bir süredir farklı televizyon kanallarında birçok format da program sunmuş olan tecrübeli sanatçı şu anda özel bir televizyon kanalında hafta içi her gün, saat 10.00 da ünlü konuklar ağırlayarak bir sabah programı sunmaktadır.
Yeşilçam kariyeri boyunca tamı tamına yirmi altı filmde ana roller almıştır tecrübeli oyuncu. Bu filmlerin arasında; Yaz aşkım, Tahmine, Kederli Yıllar, İsa Musa Meryem, Allah’ım Sen Bilirsin, Aşk ve Barış gibi filmler yer almaktadır. Bu filmlerin bir kısmındaysa yapımcılık ve yönetmenlik de yapmıştır. Sinema yapımlarının yanı sıra bir de albüm çalışmasına imza atmıştır Konrat. Bu albüm 2009 yılında yayınlanan “Geri Dön”dür. Albümün en beğenilen parçası albüme de ismini verem “Meral Konrat Geri Dön”dür


Meral Konrat – Geri Dön mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir