Melis Danişmend – Peki Madem

1977 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir Melis Danişmend. İstanbul Üniversitesin de İletişim okuyup buradan mezun oldu. Müziğe olan merakı lise yıllarından başlayan Danişmend, o yıllarda okulunun orkestrasıyla beraber Milliyet Liselerarası Müzik Yarışmasına katıldı. Kariyer geçmişinde gazetecilik de yer alan ünlü sanatçı Vizyon Dergisin de bu işe başladı. Dört yıl boyunca Radikal de editörlük ve muhabirlik yaptı ve sonrasında haftalık gençlik gergisini,H2O’yu yayımlamaya başladı. 2002 yılında Spitney Beers’e kayıldı. İlerleyen yıllarda grup ismini “Üçnoktabir “ olarak değiştirdi. Bir müddet Radyo Eksen de program hazırladı. Hazırladığı programın adı Cızırtıydı ve istenilen başarıyı yakalayamadı. Bugünlerde hala Rolling Stone dergisinde çalışmaktadır.
Büyük meşrubat üreticisi Coca Cola’nın “sokağa çıksana, hayat sokakta” sloganlı son reklam filminde de oynadı. Yüxexes dergisi tarafından 2009 yılında En İyi Kadın sanatçı ödülüne layık görülmüştür. Bir çok ünlü sanatçıyla klip ve albüm çalışmasına imza atan tecrübeli rock ve alternative rock müziği sanatçısı Danişmend’in ilk solo albümü 2010 yılında yayınladığı Daha Az Renk’tir. Kasım ayında yayınlanan, akustik gitar ve piyano gibi akustik enstrümanların ağırlıkta olduğu albümün tüm şarkılarını kendisi yazıp bestelemiş ve seslendirmiştir. Düzenlemeleriyse Harun İyicil, Erman Seven, Sertaç Özgümüş, Deniz Ilgar, Tansu kener ve Ertunç’a aittir.
İlerleyen yıllarda çıkardığı albüm ve single çalışmalarında Türk alternative rock müziğinin en büyük isimlerinden Pinhani ve Feridun Düzağaç gibi çok değerli isimlerle çalışmıştır. Konuk olduğu albümler arasında Dut Ağacı, Renk Körü, İyilik Güzellikspor albümleri yer alır. Her ne kadar en sevilen gruplardan biri olsa da basketbol terimi olan “underrated” diyebileceğimiz Pinhani’yle beraber seslendirdiği Melis Danişmend Peki Madem şarkısı Danişmend’in Youtube da en çok tıklanan şarkıları arasındadır.


Melis Danişmend – Peki Madem mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir