Melike Demirdağ – Arkadaş

3 Haziran 1956’da dünyaya gelen Melike Demirağ şarkısı ve oyuncu olarak ilerleyen yıllarda sanat hayatına atılmaktadır. Bunun öncesinde ise Üskürdar Türk Kız Kolejinde okumuştur. Öğrenim hayatını tamamlamasının ardından 1974 yılında ilk olarak sanat hayatına Yılmaz Güney’in Arkadaş adlı filminde rol almıştır. Film içerisinde Melike Demirağ Arkadaş şarkısını seslendirmesi ile beraber kısa bir süre içerisinde ün kazanmıştır. Bunun ardından ise müzik hayatına 45’lik serisi içerisinde Merhaba, Hadi Canım Sen’de, Ninni, Ağlamak Ayıp Değil ve Pervane ile Işık gibi şarkıların yer aldığı plaklar ile devam etmiştir.
Bunun sonrasında Melike Demirağ Arkadaş şarkısı sayesinde kazanmış olduğu film ününe Yılmaz Güney’in Sürü adlı filmi ile devam etmiştir. O dönem içerisinde yer alan askeri darbe sebebi ile Almanya’ya taşınmıştır. 11 yıl Almanya’da yaşamasının ardından ise Almanya serüveninde Şanar Yurdatapan ile birlikte yayımladığı Anadolu albümü dikkatleri çekti. Albüm içerisinde seslendirmiş olduğu İstanbul’da Olmak şarkısı ise tekrardan ilgilerin üstüne çekilmesini başardı. Şanar Yurdatapan ile uzun bir evlilik sürmüş ve bu evlilikten ise 2 çocuğu bulunmaktadır. 24 Aralık 1991 tarihinde Türkiye’ye dönüş yapmasının ardından ise Yurdatapan ile yer alan evlilikleri sona erdi.
Yurdatapan ile yer alan evliliklerinin sona ermesinin ardından Demirağ sonrasında Orhan Çetin ile evlendi. Dönüşünün ardından Hariçten Gazel albümü ile beraber 1991 yılında bir albüm hazırladı. 2000’li yılların başlaması ile beraber ise televizyon dizileri içerisinde kendini daha çok görür olduk. 2001 yılında Yedi Tepe İstanbul, 2001 yılında Şöhret Sandalı ve son olarak 2003 yılında Gönderilmiş Mektuplar dizinde rol aldı. Sanatçının 2000’li yıllar içerisinde ilk ve son albümü ise Geri Dönüşüm olarak yer almaktadır. Bu albümünü sanatçı 2009 yılında müzik severlere sundu.


Melike Demirdağ – Arkadaş mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir