Mehmet Erdem – Hepsi Benim Yüzümden

Sanatçı Mehmet Erdem 1978 yılında Manisa’da doğmuştur. Müziğe olan ilgi ve sevgisini beş yaşında ilk çalmış olduğu mandolin ile göstermiştir. Ailesi de sanat ile uğraşan Mehmet Erdem’in babası klarnet dayısı ile bağlama çalmaktaydı. Sonrasında cümbüş ve bağlama çalmayı da öğrenmiştir. Eğitimini İzmir Fen Lisesinde başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Lise yıllarında müzik ile iyice içli dışlı olmaya başlamış ve bazı gruplarda vokalistlik ve müzisyenlik yapmıştır. Üniversite sınavında tekrar başarı gösteren sanatçı İstanbul’da bulunan Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü kazanmıştır. Müziğe ilgisi olan sanatçı Üniversite yıllarında Kardeş Türküler adlı bir gruba dahil olmuştur. İstanbul’a giden sanatçı Mehmet Erdem okuduğu üniversiteden başarılı bir şekilde mezun olmayı başarmıştır.
Sanatçı pek çok sanatçının albümlerinde çalışıp stüdyo müzisyenliği yapmıştır. Müzik konusunda eğitimlerine devam ederek önemli kişilerden ud, cümbüş, perdesiz gitar ve bağlama dersleri almıştır. Sanatçı bu dönemde film ve dizi müzikleri yapmaya başlamıştır. Mehmet Erdem’in film ve dizi müziği yaptığı bazı yapımlar 2006 yılında Polis, 2008 yılında İş Arıyoruz, 2009 yılında Deli Deli Olma, 2010 Memleket Meselesi, 2011 Yılında Leyla ile Mecnun, 2011 yılında Çalgı Çengi, yine 2011 yılında Kalbim Seni Seçti ve 2013 yılında Sen Aydınlatırsın Geceyi adlı yapımlarıdır. 2012 yılında Herkes Aynı Hayatta aldı albümü ile ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Mehmet Erdem – Hepsi Benim Yüzümden adlı albümünü 2016 yılında çıkarmış ve büyük bir çıkış yapmayı başarmış internet üzerinden şarklıları çok fazla tıklanma almıştır.
Çıkısının ardından farklı şehirlerde birçok konser vermiş ve sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. Sanatçı Mehmet Erdem Günümüzde sanat kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir