Mehmet Borukcu – Kan Ter İçinde

Sanatçı Mehmet Borukcu 1976 yılında Duisburg’da dünyaya gözlerini açmıştır. Duisburg’da doğan sanatçı aslen Aksaraylıdır. Eğitimine Duisburg’da başlayan Sanatçı ilkokul ve ortaokulu tamamlamıştır. Sonrasında ise Yüksek Ticaret Meslek okulunu başarı ile bitirmiştir. Sanatçının müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlamıştır. Okulunu bitiren Mehmet Borukcu az bir zaman makinist olarak çalışmıştır.
İlk olarak Mehmet Borukcu müziğe profesyonel olarak 1995 yılında başlamıştır. Müziğe profesyonel olarak başlamasının ardından sanatçı albüm çalışmalarına adım atmıştır. 1999 yılında sanatçı Türkiyem adlı albümünü yapmış ve piyasaya sürmüştür. Türkiye’de bir yapım şirketi olan MYD ve Mustafa Yıldızdoğan eşliğinde ortak çalışmalar yaparak yeni bir düzey yakalamıştır. 2002 yılında Albayrak adlı albümünü piyasaya sürmüş ve iyice tanınmaya başlamıştır. Bunun yanı sıra MYD ile çalışmalarına devam ederken Ercüment Ekin aranjörlüğünde yeni albümler çıkarmaya devam etmiştir. 2004 yılında yeni bir albümü olan Ülkem adlı albümünü sevenlerine sunmuştur. Yeteneklerini sadece sesi ile sınırlamayarak müzisyenlik, söz yazarlığı ve bestekarlık yapmıştır. Mehmet Borukcu – Kan Ter İçinde adlı albümü ile 2007 yılında büyük bir ilgi görmüş ve sanatçının çıkış yapmasını sağlamıştır. Sanatçı bu çıkışının ardından farklı şehirlerde pek çok konser vermiş ve sevenleri ile bir araya gelmeye devam etmiştir. Sanatçının beste ve albümlerine genellikle gençler ilgi göstermiştir. 2010 yılında yeni bir albüm daha yapan Mehmet Borukcu Elif 1,618 adlı albümünü yayımlamış ve yine kendi çapında bir ilgi görmüştür. Kendine has bir yoruma sahip olan sanatçı Mehmet Borukcu Rap müzik yapmaktadır.
Almanya’da yaşayan sanatçı Mehmet Borukcu 4 çocuk sahibidir. Sanatçı günümüz sanat yaşantısına başarılı bir şekilde devam etmekte ve internet sayfasında şarkı ve kliplerini yayınlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir