Mediha Şen Sancakoğlu – Saymadım Kaç Yıl Oldu

Türk müzisyeni olan Mediha Şen Sancakoğlu yetmişli yıllarda solistlik yapmıştır. Otuz yıldır da türk sanat müziği yorumculuğu yapmıştır. Yazmış olduğu türk kadın marşı ile akıllarda kalmıştır. Solistlik olduğu gibi modellik de yaptı. Trt kanalında bilinen solistlerdendir. Unutulmaz besteleri ile İstanbul radyosundaydı. Mediha sancakoğlu 08.03.1941 yılında Kırklareli de dünyaya gelmiştir. Burcu da balıktır. Şu an yetmiş yedi yaşındadır kendisi. Mediha Şen Sancakoğlunun üç kardeşi var ve o en küçüğü olmaktadır. İlk okulu Bursa da orta okulu da İstanbul da tamamlamıştır. Mediha Şen Sancakoğlu on dört yaşında iken evlilik yaptı ve sonra da Eyğp de yaşamıştır.
Evliliğinden de iki tane çocuğu olmuştur. Bin dokuz yüz yetmiş iki yıllarında eşinden boşanmıştır. Bin dokuz yüz yetmiş üç yılında da ikinci evliliğini yaptı. Eşi Kemal sancakoğlu ile mutlu bir evliliği vardı. Bu evliliğinden de iki tane kız çocukları oldu. Bir çok albümü olmuştur. Bu albümleri ayrılık ateşten bir ok tanrıya şikayet bir bahar akşamı ve bir dinlesen kalbimi idi. Mediha Şen sancakoğlu hakkında bilgiler almak için ve mediha şen sancakoğlunun kim olduğunu öğrenmek için bu yazıyı okuyun lütfen.
Mediha şen sancakopğlu saymadım kaç yıl oldu albümünü iki bin on üç yılında çıkarmıştır. Sesi oldukça güçlü ve güzel yorumladığı için o yıllarda çok dinleniyordu. Aynı zaman da her zaman müzik listesinin başlarındaydı. Mediha şen sancakoğlunun tüm şarkıları anlamlı ve güçlü sesi ile yorumlamıştı. Çoğu zaman da mediha şen sancakoğlu şarkı sözleri bile yazmıştı. Mediha hanım müzik konusunda çok başarılara imza atan isim olmuştur.


Mediha Şen Sancakoğlu – Saymadım Kaç Yıl Oldu mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir