Mediha Demirkıran – Sevemez Kimse Seni

Türk ses sanatçısı olan Mediha demirkıran bin dokuz yüz yirmi dokuz tarihinde dünyaya gelmiş ve bin dokuz yüz seksen sekiz yılında da vefat etmiştir. Mediha demirkıran bin dokuz yüz elli bir yılında Ankara radyosu sınavına girmiştir. Ankara şehrinde esen park aile gazinosunda sahne almıştır. Bin dokuz yüz elli üç yılında kristal gazinosunda da sahne almıştır. Ardından İtanbul şehrine giderek İtanbul radyosunda yer almayı başarmıştır. Bin dokuz yüz altmış yılında alaturka ile türk müziği seslendirmiştir. O yıllardan sonra da bir çok plağı olmuştur.
Bin dokuz yüz elli altı yıllarında da yeşilçm filmlerinde çok hünerliydi diyebiliriz. Güçlü sesi sayesinde çok yetenekli bir bayandır. Eserlerini de çok güçlü bir şekilde yorumluyordu. Bir çok sanatçının da takdirini alıyordu. Sanat camiasında eski isimlerden en güçlü sesi olan bayandı kendisi. Yaptığı müzik programları da vardır. İzleyenleri ve dinleyenleri mest etmişti o yıllarda. Televizyon karşısına geçenlerin sesi ile mutlu etmeyi başarıyordu. Genç yaşlarda iken de afet gibi sesli bayan diye anılırdı.
Mediha demirkıran sevemez kimse seni şarkısı ile iki bin on dört kitlesöi de çoğalmıştır. Beş ocak tarihinde çıkardığı bu şarkının popülerliği artış göstermiştir. Ardından bu şarkının değişik versiyonlarını da yapmaya başlamış. Ünlülerin bazıları da bu şarkıyı yorumlamaya başlamıştır. Ama sevemez kimse seni şarkısını en iyi yorumlsyan Mediha demirkıran idi. Mediha demirkıran hakkında bilgi almak için ve Mefiha demirkıranın kim olduğunu bilmiyorsanız bu sayfadaki yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz. Yetmişli yıllarda Mediha demirkıran türk sanat müziği ile tanışmaya başlamıştır. Müzik dünyasının önemli simalarından bir tanesi olarak sizlere hizmet ettiğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz bilginiz olsun.


Mediha Demirkıran – Sevemez Kimse Seni mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir