Manuş Baba – Dönersen Islık Çal

Sahne adı Manuş Baba olan sanatçı Mustafa Özkan1 Aralık 1986 yılında Mersin iline bağlı Tarsus ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. İlkokul yıllarında 4. Sınıfa kadar eğitimini, Tarsus İçgören ilköğretim okulunda okuyan sanatçı daha sonra Antalya’ya yerleşmiştir. Babasının Antalya’da mevsimlik işçi olarak çalışmasından dolayı ailesi ile birlikte burada yaşamını sürdüren sanatçı eğitimine burada Barbaros İlköğretim Okulu’nda lise eğitimini de Gazi Lisesi’nde tamamlamıştır.
Lise yıllarında babasının kendisine almış olduğu gitar ile müziğe ilk adımlarını almıştır. Müzikle ilgisinin ardından şan ve müzik eğitimleri de alan sanatçı 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü kazanmıştır. Üniversite eğitimi ile birlikte Güneşe Yolculuk isimli grup ile sahne almaya başlayan sanatçı vokalist olarak Antalya’da çeşitli sahnelere çıkmıştır. Ardından Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Klasik Gitar Ana Sanat Dalı bölümünde eğitimine dem ederken yapmış olduğu müziğe ilgi ile yaklaşan Murat Kınay ile tanışmıştır. Daha sonra birlikte çalışmışlardır. Albüm çalışmalarına başlayan sanatçı bu süreç içerisinde almış oldukları kayıtları kişisel internet sayfasında paylaşarak ismini duyurmaya başlamıştır. Çalışmalarının ardından 2016 yılında İstanbul, Aşkın Kaderi ve Değmez isimleri ile tekli albümlerini piyasaya süren sanatçı çıkışını 2017 yılında çıkarmış olduğu Dönersen Islık Çal isimli albümü ile yakalamıştır. Manuş Baba – Dönersen Islık Çal albümü büyük yankı uyandırmış ve tüm ülkede dillerde dolanan birçok şarkı ile sanatçı adını duyurmayı başarmıştır.
Başarılı sanatçı sahne adı olan Manuş Baba’yı seçmesinin nedeni olarak Manuş anlamına gelen güzel çocuk kelimesini anneannesinin kendisine söylemesinden Baba kelimesini ise ağzından ilk çıkan kelime olarak tanımlamasından Manuş Baba olarak belirlediğini söylemiştir. Sanatçı Mustafa Özkan birçok başarılı konser ile birlikte sevenleri ile buluşmaktadır.


Manuş Baba – Dönersen Islık Çal mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir