Mansur Ark – Bu Defa

Mansur Ark 26 Kasım 1965 yılında Mersinde dünyaya gelmiştir. Sanatçı aslen Afrika kökenlidir. Kökenin sebebi Babasının Libya Trablus’lu olmasıdır. Toplamda üç kardeş olup kendinden büyük iki ağabeyi bulunmaktadır. Eğitim hayatına ana okula giderek başlayan sanatçı ilkokulunu Namık Kemal İlkokulunda tamamlamıştır. Ardından lise eğitimini Dumlupınar Lisesinde okuyup başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için Çukurova Üniversitesi Mersin Meslek Yüksek Okulu Elektrik bölümüne girmeyi başarmıştır. Fakat üniversitenin ikinci senesinde okulu bırakma kararı alarak askere gitmiştir. Askerden geldikten altı sene sonra Almanya Frankfurt’a göç etme kararı almıştır.
Müziği sürekli sevmiş olan sanatçı 1994 yılında piyanoya sevgisinden dolayı müziğe ilgisi artmıştır. Ardından 1996 yılında bir müzik şirketi olan Bay Müzik ile anlaşmış ve albüm çalışmalarına başlanmıştır. Mansur Ark – Mansur Ark adlı ilk albümünü 1997 yılında piyasaya sürmüş ve bu albümü sayesinde büyük bir çıkış yaparak tanınır hale gelmiştir. Çıkışının ardından sanatçı pek çok yerde konserler vermiş ve sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. Sanatçı ilk albümdeki başarısının ardından 1999 yılında yeni albümü olan Öğrendim adlı albümünü sevenlerine sunmuştur. Üçüncü albümü olan 2002 yapımı Fark adlı albüm beklenen ilgiyi görmez fakat albümün içinde bulunan Yarim adlı şarkısı çok fazla beğeni toplamıştır. Sanatçı kişiliğinin yanı sıra Mansur Ark Oyunculukta yapmıştır. İlk oyunculuğunu 1998 tarihinde Ruhsar adlı TV dizisinde konuk oyuncu olarak yapmıştır. Sinema filmlerinde de boy gösteren sanatçı ilk deneyimini 2010 yılında Mahpeyker Kösem Sultan adlı sinema filminde yaşamıştır.
Albüm çalışmalarına devam eden sanatçı 2004 yılında Gazla Gitsin, 2009 yılında Sende Bizdensin ve 2012 yılında Bu Defa adlı albümlerini piyasaya sürerek başarılı sanat hayatına devam etmiştir.


Mansur Ark – Bu Defa mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir