Mahsun Kırmızıgül – Yıkılmadım

Sanatçı Mahsun Kırmızıgül 26 Mart 1969 yılında Diyarbakır’ın Hani ilçesinin Vezir köyündedünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Faika babasının adı ise Çerkez’dir. 22 çocuklu bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Mahsun Kırmızıgül’ün doğumundan hemen sonra babası imam nikahlı olan karsını ve diğer kardeşlerini bırakıp Bingöl’e gitmiştir. Mahsun Kırmızıgül ilkokul çağına geldiğinde Diyarbakır’a göç etmişlerdir. Eğitim hayatına Diyarbakır’da başlayan Mahsun Kırmızıgül ilkokul ve ortaokul eğitimini Diyarbakır’da bitirmiştir. Babası Bingöl’e gittikten sonra ailesinin geçim yükünü üstelenen Mahsun Kırmızıgül çalışmaya başlamıştır. Ailesinin geçimini sağlayabilmesi için çiğ köfteci ve çaycılıkta çalışmıştır.
İlk olarak müzik çalışmalarına 1981 yılında amatörce başlayan sanatçı Mahsun Kırmızıgül altı albüm yapmıştır. Özcan Deniz Yalan Mı, Haluk Levent Bir Gece Vakti, Seda Sayın Ah Geceler, Alişan Var ya, Ayhan Aşan Sen de mi, Ertuğrul Polat Gittiğin O Gün ve Gülşen yiğidim gibi parçaların müzik, beste ve yönetmeliğinde çalışmış ve şirketin bünyesinde birçok sanatçıya beste vermiştir. Sanatçı Mahsun Kırmızıgül 1994 tarihinde çıkardığı albümle pop şarkılarının yayınladığı kanallarda bir arabesk ve fantezi şarkısı olarak büyük başarı gösterdi. Sanatçı Mahsun Kırmızıgül o dönem ödüllere aday gösterildi. Mahsun Kırmızıgül – Yıkılmadım adlı albümüyle tüm piyasaları yerinden sallamış ve tüm ülkede satış rekorları kırmıştır. Sanatçı Mahsun Kırmızıgül Ayrıca halk oylaması ile üç ayrı dalda ödüllere müzik ödüllerine layık görüldü. Sanatçının bu gözde albümü olan Yıkılmadım adlı albümü Mahsun Kırmızıgül’e Altın Kelebek ödülüne kadar taşımıştır.
Sanatçı Mahsun Kırmızıgül sanatçı kişiliğinin yanı sıra dizi filmlerde de rol almıştır. Aynı zamanda farklı sinema filmlerinde yönetmenlik yaparak beyaz perdede yerini almıştır. Sanatçı Mahsun Kırmızıgül, Ece Binay ile 2016 yılında dünya evine girmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir