Mahmut Tuncer – Cenderme

Sanatçı Mahmut Tuncer 5 Mayıs 1961 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gözlerini açmıştır. Küçük yaşlarda futbola olan ilgisinden mütevellit Urfaspor’da profesyonel olarak top sürmüştür. Futbola fazlasıyla merakı bulunan Mahmut Tuncer ses sanatçısı olmaya dair hiç bir düşünceye sahip olmamıştır. Sadece arkadaş ortamlarında amatör olarak şarkı seslendiren Mahmut Tuncer’in sesi çok beğeniliyormuş. Urfa’nın kurtuluş gününü kutlamak için bir gece yapılmış ve bu geceye Mahmut Tuncer’de katılmıştır. Geceye İbrahim Tatlıses’inde katılmasıyla birlikte Mahmut Tuncer’in teknik direktörü sahneye çıkmasını önermiştir. İzzet Altınmeşe, Bedia Akartürk ve Selahattin Alpay gibi ünlü sanatçıların menajerliğini üstlenen Mehmet Ali Yanıkoğlu Şanlıurfa’ya gelerek Mahmut Tuncer ile tanışımıştır.
Mahmut Tuncer’in elinden tutan Mehmet Ali Yanıkoğlu Tuncer’i Ankara’ya götürmüştür. TRT Radyosunun düzenlediği ses yarışmasına 1979 yılında katılarak üstün başarı göstermesi ile birlikte birincilik ile ayrılmıştır. Hemen ardından 1980 yılında uyandım sabah adlı ilk albümünü çıkarmış ve beğeni kazanmıştır. Mahmut Tuncer’in yetenekleri futbol ve ses sanatçılığı ile sınırlamayan Tuncer Flaş Tv de eğlence programında sunuculuğa başlamıştır. Ayrıca birçok filmde başrol olan oyuncu beyaz perdeye de atılmıştır. Mahmut Tuncer – Cenderme adlı albümüyle sevenlerine çok güzel bir albüm sunarak kendini bir kez daha kanıtlamıştır. Beyaz perdede boy gösterdiği birkaç film ise 1984 yılında Üç Güzel Güvercinim,1986 yılında Kader Böyle istedi, 1987 yılında Muhteşem Urfalı, 1995 yılında Tel Örgü,2005 yılında Umutlara Güneş Doğsun, 2008 yılında Üç Kağıtçılar, 2014 yılında Fırıldak Ailesi ve 2015 Yılında Yeşil Deniz olarak boy göstermiştir.
Sanatçı Mahmut Tuncer ülkenin birçok yerinde konserler vererek hayranları ile buluşmaya devam etmiştir. Sanatçı Mahmut Tuncer hayatını Işıl Tuncer ile birleştirmiş ve dört çocuk sahibi olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir