Linet Paylaşmak İstiyorum

İsrailli ses sanatçısı olan Linet beş mart bin dokuz yüz yetmiş beş tarihinde İsrailde doğmuştur. Linet hem İsrailli ve hem de Türk vatandaşı olmaktadır. Annesi de kendi gibi Türk sanat şarkıcılarındandır. Babasını ise küçük yaşta kaybetmiştir. Linet dört yıl boyunca hem piyano hem de şan dersleri almıştır. Konservatuvarı ise İsrailde okumuştur. Öğrendiği diller Türkçe ve İspanyolcadır. Ardından da İbranice İngilizce ve Arapça dillerini öğrenmiştir. Sonra da Yunanca dilini de öğrenmek istedi. Şarkı söylemeyi beş yaşında annesinden öğrenmiştir. On yaşındayken ilk albüm çıkardı. Bin dokuz yüz doksan üç tarihinde eurovision yarışmasında Ani Ana adlı şarkıyla katıldı.
İki altın plak ödülünü kazandı. Liseyi bitirdikten sonra da o üç ay askerlik yapmaya gitti. Bin dokuz yüz doksan dört tarihinde de Türkiyeye geldi. Söylediği şarkılar hem Türkçe hem yunanca hem ingilizce ve hem de Arapçadan olmaktadır. Şarkıcı Linet bin dokuz yüz doksan dokuz tarihinde Türkiyeden uzaklaşıp sırasıyla önce İngiltere Fransa Yunanistan ve Rusya da çalışmaya başlamıştır. Ardından da İsraile yerleşmiştir. Şarkıcı Linet hakkında bilgi almak istersenhiz ve Linetin kim olduğu hakkında bilgi almak için bu yazımızı okuyun. Bu yazımızdan istediğiniz kadar bilgileneceğinizden emin olabilirsiniz.
İki bin altı tarihinde değişik mekanlarda sahne aldı. İki bin dokuz yılında da Linet paylaşmak istiyorum adlı bir albüm çıkarmıştır. Paylaşmak istiyorum albümünün içerisinde Orhan Gencebay Ercan Saatçi Sezen Aksu Sıla ve Bülent Özdemir yer vermiştir. Linetin yapmış olduğu albümlerini de yazalım. Linet 1 Linet 2 yorum farkı kalbimin sahibi sen paylaşmak istiyorum ve son olarak da Linetin kutusudur. Farklılık her zaman kaliteden belli olur derler ya işte fark ortada söze gerek bile yok.


Linet Paylaşmak İstiyorum mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir