Levent Yüksel – Medcezir

Tam adı Levent Uğur Yüksel olan sanatçı 21 Ekim 1964 yılında Antalya’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğretimini Antalya’da tamamlayan sanatçı Antalya lisesinden mezun olmasının ardından Belediye Konservatuarı Kontrbas bölümünde eğitimine devam etmiştir. Bu süre içerisinde gece kulüplerinde bas çalarak birçok ünlü sanatçıya eşlik etmiştir. Eğitimini tamamlamasının ardından askerlik görevini yerine getiren sanatçı daha sonra bir gece kulübü orkestrasında Fatih Erkoç ile birlikte çalışmıştır. Bu süre zarfında Sertap Erener ile tanışan sanatçı evlenmişler ve yaklaşık 2 yıl bir evliliklerinin ardından boşanmışlardır.
Albüm çalışmalarına devam eden sanatçı 1993 yılında ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Med Cezir adı ile çıkan ilk albümünde başarıyı yakalayan sanatçı büyük bir çıkış yakalamıştır. Levent Yüksel – Med Cezir ile sanatçı adını ülke genelinde duyurmayı başarmıştır. Çalışmalarına ara vermeden devam eden sanatçı 1995 yılında Levent Yüksel’in 2. CD’si adı ile piyasaya sürmüştür. Ardından 1997 yılında Bi Daha tekli albümünü çıkaran sanatçı o yılın en çok satan albümü unvanını almıştır. 1998 yılında adı Menekşe albümü çıkmıştır. 2000 yılında 15 şarkıdan oluşan Aşkla adılı albümünün ardından 2004 yılında çıkarmış olduğu Uslanmadım adlı albümünde Yarabbim şarkısını yeniden seslendirmiştir.
Kadın sanatçıların seslendirmiş olduğu eski şarkıları yorumlamış olduğu Kadınların Şarkıları albümünü 2006 yılında çıkaran sanatçı kariyerinde 7. Albüm olarak yer almıştır. Daha sonra 2008 yılında Sıfır Kilometre ve2012 yılında Topyekün albümleri ile kariyerine devam etmiştir. Bir dönem Emre Altuğ ve Yaşar ile çalışmalar yürüten sanatçı İbret-i Alem ve Sıcak albümünde yer alan bazı şarkıları Emre Altuğ ile Levent Yüksel birlikte düet yaparak seslendirmiştir. Başarılı sanatçı müzik hayatına devam ederken birçok konser programı ile sevenleri ile buluşmuştur.


Levent Yüksel – Medcezir mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir