Levent Dörter – Aşka Saygımdan

Sanatçı Levent Dörter 18 Eylül 1980 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise hayatını Ankara’da geçiren sanatçı daha sonra üniversite eğitimi almak için Eskişehir’e gelmiştir. Üniversite eğitimi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünü kazanan sanatçı üniversite eğitimini bura da tamamlamıştır. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlayan sanatçı babasının almış olduğu gitar ile birlikte şarkı söylemeye başlayarak müziğe ilk adımlarını atmıştır. Üniversite yıllarında zor günler geçiren çalışmak zorunda kalmıştır. Bu zorunluluk durumunda çeşitli barlarda ve gece kulüplerinde sahne almıştır.
Albüm çalışmaları ile birlikte birçok sahnede performans sergileyen sanatçı 1996 – 2000 yılları arasında İstanbul’da Ortaköy, Levent ve Bağdat Caddesinde birçok ünlü gece kulübünde sahne alarak adını duyurmaya başlamıştır. Üniversite eğitiminin ardından Ankara’ya dönen sanatçı burada da sahne almaya devam etmiştir. 2000 ile 2005 yılları arasında Ankara’da Cuba’da sahne alan sanatçı daha sonra Salata Bar ile anlaşarak 2005 ile 2010 yılları arasında da burada sahne almıştır. Bu sürede albüm çalışmaları da yürüten sanatçı 2011 yılında Aşka Saygımdan albümünü piyasaya sürmüştür. Levent Dörter – Aşka Saygımdan albümü ile adını duyuran sanatçının müzik marketlerde ki yerini almıştır. Bu albüm ile profesyonel olarak adım atan sanatçı iyi bir çıkış sergilemiştir. Dinleyenleri tarafından sevilerek dinlenen sanatçı başarılı bulunmuş olumlu karşılanmıştır.
Sanatçı ilk albüm çalışmalarının olumlu yanıt vermesi ve tutulması ile birlikte albüm çalışmalarına aralıksız devam etmiştir. GNL – DMC Müzik şirketi ile çalışmalarını sürdüren sanatçı 2012 yılında Öpmek Lazım adı ile ikinci albümünü de piyasaya sürmüştür. Ardından üçüncü albüm Hoşça kal 2014 yılında GNL – DMC Müzik ile yine sevenleri ile buluşmuştur. Başarılı sanatçı müzik kariyerine devam etmektedir.


Levent Dörter – Aşka Saygımdan mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir