Latif Doğan – Küstüm

Sanatçı Latif Doğan 29 Nisan 1967 yılında Adıyaman’ da dünyaya gelmiştir. Doğuştan sesi güzel olan ve müziğe çocuk yaşlarda yatkınlığı ile bilinen başarılı sanatçı müzik hayatına henüz 11 yaşında iken çıktığı düğünlerde darbuka çalarak başlamıştır. Düğünlerde sahne alarak biriktirmiş olduğu paralar ile birlikte memleketi Adıyaman’da bir kaset dükkanı açmıştır. Daha sonra kazanmış olduğu paralar ile birlikti radyo istasyonu da açan sanatçı bu dönemde sahne almaya başlamıştır. Sesinin beğenilmesi ve adının bu çevrede duyulmaya başlaması ile bölgesel televizyonlarda konuk sanatçı olarak ekranların karşısına çıkmaya başlamıştır.
Katılmış olduğu bölgesel programlar ile adını duyurmaya başlayan sanatçı 1995 yılında bu kanallarda şov programı yapmaya başlamıştır. Yaklaşık dört yıl kadar süren bu programlar sonunda ara vermiş ve albüm çalışmalarına başlamıştır. 2000 yılında ilk albüm çalışması olan Oyun Havası ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. Ardından çıkarmış olduğu Kurtulayım gitsin albümü ile ülke genelinde nam yapmaya başlamıştır. İlk iki albümde istediği başarıyı elde edemeyen sanatçı aralıksız müzik çalışmalarını sürdürmüştür. Bu çalışmaları sonucunda 2003 yılında Küstüm adında 3. Albümü piyasaya sürmüştür. Latif Doğan – Küstüm büyük bir çıkış yakalamış ve albüm 2003 yılının en çok satan albümü olarak müzik marketlerde yer almıştır. Sanatçının adını ülke genelinde duyurmasında yardımcı olan albüm son derece olumlu bir şekilde karşılanmıştır.
Sanatçı çıkarmış olduğu albüm ile beraberinde program teklifleri de almaya başlamış ve bu albümün adı ile birlikte Küstüm Şov programını yapmaya başlamıştır. Sanatçı daha sonra Yar Gelecek, Sözüm Söz ve Bi tane adlı albümleri ile müzik çalışmalarına devam etmiştir. Birçok ödüle layık görülen sanatçı Küstüm ile en çok satan albüm ve Küstüm Şov 2004 yılı En iyi şov programı ödüllerine sahip olmuştur.


Latif Doğan – Küstüm mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir