Kutsi – Sana Ne

Tam adı Ahmet Kutsi Karadoğan olan sanatçı Kutsi 16 Mart 1973 yılında Şinasi ve Hatice Karadoğan ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını burada alan sanatçı lise yıllarında arkadaşları tarafından sesinin güzel olduğu belirtilmiştir. Kendisine verilen önerileri dikkate alan sanatçı şan dersleri alarak müzik hayatına ilk adımlarını atmıştır. Bir kız kardeşi olan sanatçı Anadolu Lisesini bitirmesinin ardından kazandığı mimarlık eğitimini yarıda bırakmış ve müziğe yönelmiştir.
Albüm çalışmalarına başlayan sanatçı Erol Köse Production ile yürütmüş oldukları çalışmalar sonucunda ilk albümü Aşk Payını Aldı adı altında müzik severlerin huzuruna sunmuştur. Beklediği başarıyı bulamayan sanatçı yine de adını duyurmayı başarmıştır. Daha sonra müziğe bir süre ara veren sanatçı bu süreçte şarkı sözü de yazmıştır. 2005 yılında çıkarmış olduğu Sana Ne adlı albümü ile tekrar müzik marketlerde yerini almıştır. Kutsi – Sana Ne albümü ile barıyı yakalamış ve büyük bir çıkış yapmıştır. Şarkıları sevilerek dinlenen sanatçı o dönem birçok ödüle de layık görülmüştür. Sanatçı daha sonra 2006 yılında Kördüğüm, 2007 yılında Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor, 2008 yılında Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim, 2010 yılında Bambaşka, 2013 yılında Bilmem Anlatabildim mi, 2014 yılında Yaz Günü ve 2016 yılında Kalbimdeki Deniz adlı albümleri ile müzik hayatındaki başarılarına devam etmiştir.
Sanatçı başarılı müzik kariyerinin dışında oynadığı dizilerde ki başarılı performansı ile de dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Ekranların karşısına Doktorlar dizisi ile ilk defa çıkan sanatçı performansı ile beğenilmiş ve dizi o dönem izlenme rekorları kırmıştır. Ardından Kahramanlar, Huzur Sokağı, Beyaz Yalan, Kırgın Çiçekler ve Kalbimdeki Deniz adlı dizilerde de rol alarak başarılı bir şekilde ekrana yansıtmıştır.


Kutsi – Sana Ne mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir