Kubat – Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm

Tam adı Ramazan Kubat olan sanatçı, ailesinin afyon iline bağlı Emirdağ ilçesinden Belçika’nın Anvers iline göç etmesi ile 4 Ekim 1974 yılında burada dünyaya gelmiştir. Babası alevi olan sanatçının annesi ise sünnidir. İki amcasından biri kuranı ezbere bilen bir hafız iken diğer amcası ünlü şair Şemsettin Kubat’tır. Çocuk yaşlar da müzik ile ilgilenmeye başlayan sanatçı henüz 5 yaşında iken babasının almış olduğu curayla müzik hayatına ilk adımını atmıştır. Belçika’da kiliseler de ilahi okuyan sanatçı müzik hayatına da Belçika’da başlamıştır.
Müzik üzerine çalışmalarına hız veren sanatçı albüm çalışmalarının ardından Türkiye’ye gelerek 1996 yılında ilk albümünü Kubat ismi ile piyasaya sürmüştür. Ardından 1997 yılında Yıldız Tilbe ile düet yaptığı albümü Bugün ismi ile çıkan sanatçı 1999 yılında Bir ayrılık, bir yoksulluk, bir ölüm adı ile 3. Albümünü çıkarmıştır. Kubat – Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm albümü ile ülkede adını duyurmaya başlamış ve çıkış yakalamıştır. 2000 yılında 3 albüm olarak yayınladığı Arşiv adlı albümleri ile geleneksel şarkıları dikkat çekerek yöresel ağırlıklı klipler çekmiştir. Çıkışına devam eden sanatçı 2003 yılında Lokman adı ile albümünde Türk Halk Müziğini rock, pop, caz ve klasik müzik ile karşılaştırarak çalışmalar yapmıştır. Bu albümünün ardından 2002 yılında Türk gelenekleri için yapmış olduğu çabaları yansıtan sanatçı büyük bir konser vermiştir. Anadolu Güneşi başlığı ile verilen konserde orkestrası ile ye almıştır.
Müzik hayatına aralıksız devam eden sanatçı daha sonra Yare Doğru, Kubat 2008, İnce İnce, İyi Olacaksın, Al Ömrümü ve Türküyüz isimli albümleri ile de sevenleri ile buluşmuştur. Birçok konser ile ülkenin birçok şehrinde sevenleri ile buluşmuştur.


Kubat – Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir