Koray Avcı – Aşk İle

Sanatçı Koray Avcı 1 Ocak 1984 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Erzincanlı olan sanatçı çocukluğundan beri resim ve müziğe ilgi duymaktadır. Ankara’da bazı performans mekanlarında şarkılar söylese de ailesinin isteği üzerine 2008 yılında Muğla Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünü kazanarak bura da eğitimine devam etmiştir. Üniversite yıllarında katıldığı Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında arkadaşı ile beraber beatbox ve Volkan Konak taklidi ile 2. Tura kadar yükselmeyi başarmıştır.
Eğitim gördüğü Muğla’da istediği ve beklediği ortamı bulamamış olsa da sanatçının hayatının akışını değiştiren kırılma anı yaşanmıştır. Bir arkadaşının yanında şarkı söylemeye başlayan sanatçı o günden beri sokaklar da şarkı söylemeye başlamıştır. 2012 yılında eğitimini tamamlamasının ardından Ankara’ya geri dönmüştür. Bura da sahne alacak mekan bulamaması ile yine sokaklar da şarkılar söylemeye başlamıştır. Bu arada video sunu çeken biri tarafından sosyal medya da paylaşılması ile büyük beğeni toplamış ve ilgi görmüştür. Bunun üzerine sanatçı kendi videolarını çekerek Youtube gibi sosyal medya platformlarında yayınlamaya başlamıştır. Paylaşmış olduğu bu şarkılar ilgi odağı haline gelir. Böylelikle albüm çalışmalarına hız veren Koray Avcı – Aşk İle adlı ilk albümünü piyasaya sürer. Bu albüm çalışmasında birçok ünlü isimin yardımı ile büyük bir çıkış yakalayan sanatçı ülke genelinde adından sıkça bahsedilir duruma gelmiştir.
Başarılı çıkışının ardından sanatçı 2016 yılında Sonra Dersin ki ve 2017 yılında Senin İçin Değer adlı albümleri ile de sevenleri ile buluşmuştur. Sanatçı şarkılarında kendine özgü bir tarz ile seslendirerek birçok kişinin dikkatini çeken ve beğenisini kazanan bir performans sergilemektedir. Ankara Batıkent semtinde ikamet eden sanatçının Berkay adında bir erkek kardeşi daha vardır.


Koray Avcı – Aşk İle mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir