Kolera – İkimizi Anlatan Bir Şey

Koleranın diğer adı Esen güzeldir. 23.09.1983 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. İki bin altı yılında Sagopa kajmer ile dünya evine girmiştir. Kolera müziğini rap dalıyla ilgilenmeyi seviyordur. İlk şarkısını bin dokuz yüz bdoksan sekiz tarihinde yapmıştır. İlk şarkısı da inkar boşuna adlı bir parçadan oluşmaktaydı. O yıl içerisinde eşi ile neden ağlıyorum isimli parçayı yaptı. İki bin bir tarihine geldiğinde internetten dinleyicilere şarkılarını servis etmiştir. Şarkıların arasından psikolog eksik eylüllerin geciken yağmurları idi. İki bin dört tarihinde eşi Sagopa kajmer ile kalp atışlarım isimli pareça da eşlik etmiş oldu. Birlikte yaptıkları düet de vardır.
Bu düetler günlerim ağlak ve aklımın odaları idi. Aynı yıl içerisinde de sagopa kajmer koleraya süper sperm adlı şarkıyı eşlik etmiştir. Yirmi dört eylül iki bin beşte de kolera ilk solo albüm çıkardı. Albümün içerisinde iki adet şarkı vardır. İki bin beş yılın sonlarına doğru Kolera eşi Sagopa kajmer ile birlikte melankalira müzik plak şirketi kurmuşlardır. İki bin altı tarihinde kafile adlı albüm çıkardı. Kendi müzik şirketinin etiketi ile hem de. O albüm içerisinde de Sagopa kajmer ile düet yaptıkları yeni şarkı vardı.
Kolera ikimizi anlatan bir şey şarkısı ile müzik marketlerde ve internetlerde yıkılıyordu resmen. Bu şarkı çok konuşulmuştu. Çünkü bir kadın rap sanatçısı ile düet şarkısıydı bu. İki bin yedi tarihinde de taş dibe düşmez single çıkarmıştır. Kolera iki bin sekiz yılına geldiğinde inziva isimli bir solo albüm çıkarmıştır. Albümü düet şarkıdan oluşmuştur. Kolera çıkardığı orda olmak albümü ile iyi bir satış yakalamıştı. İki bin on üç tarihinde de yılın rap sanatçısı ödülünü almıştır. Kolera hakkında bilgi almak ve Koleranın kim olduğunu öğrenmek için bu sayfadan yazımızı okuyarak bilgilenebilirsiniz.


Kolera – İkimizi Anlatan Bir Şey mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir