Kıvılcım Ehlikeyf

Hollandalı olan ancak Türk şarkıcısı olan Kıvılcım, Türkiye’de önemli bir kesimin tanıdığı ve sevdiği bir sanatçıdır. Şu an 34 yaşındadır. Genel olarak hayatına bakıldığında Kıvılcım 22 Ekim 1983 senesinde Hollanda’nın Amhem kentinde dünyaya gelmiştir. Meslekleri arasında şarkıcı, söz ve beste yazarlığı bulunmaktadır. 2012 yılı ise en etkin yılı olarak değerlendirilebilir. Kıvılcım Ehlikeyf albümü ile patlamasını yaşamış ve müzik kariyerindeki en önemli adımını da bu albümü ile atmıştır. Daha sonrasında bu isim pek çok kesim tarafından duyulmuş ve saygı, sevgiyle anılmış olan bir isimdir. Kıvılcım aynı zamanda çok iyi bir söz ve beste yazarıdır.
Kıvılcım Ehlikeyf adlı albümünü 2012 senesinde çıkartmıştır. Bu albüm Sony Music adlı müzik şirketi tarafından yayınlanmıştır. Aynı zamanda bu Ehlikeyf adlı albümün yapımcısı da Jean Pierre Samdj ismidir. Bunun yanında bu albümde İbrahim Maalouf, Mısırlı Ahmet, Natalia Man, İzzet Kızıl ve Cem Yıldız gibi önemli müzisyenler ile de çalışmaları bulunmaktadır. Bu albümünü çıkardığı yıl aynı zamanda 16 Kadın Söylüyor adlı albümde de Toprak isimli parçasıyla bu albümde yerini almıştır.
Kıvılcım şu an müzik yaşantısına ve hayatına Amsterdam’da devam etmektedir. En son olarak da 2014 senesinde Hollandalı bir grup olan Amsterdam Klezmer Band isimli grupta Blitzmash albümünde sözlerini yazıp müziğini seslendirdiği Pandora isimli şarkısı ile de bilinmektedir. Ancak asıl patlaması ve sevilmesi Ehlikeyf adlı albümüne dayanmaktadır. Bu albümünde Doğusu Ay, Yeni Yetme, Ab-ı Hayat gibi oldukça önemli eserleri bulunmaktadır. Bu eserler sayesinde müzik severlerin oldukça sevdiği bir isim haline gelmiştir. Aynı zamanda World Music tarzında müzikler oluşturduğu için de uluslararası bir kimliği bulunmaktadır ve pek çok kişi tarafından saygın bir kimsedir.


Kıvılcım Ehlikeyf mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir