Kıraç – Gidiyorum

Tam adı Ali Tufan Kıraç olan sanatçı 17 Haziran 1972 yılında Kahramanmaraş iline bağlı Göksun ilçesinde dünyaya gelmiştir. 10 yaşına kadar burada yaşayan sanatçı babasının öğretmen olması sebebi ile 1982 yılında İstanbul Hasköy’e taşınmışlardır. Kahramanmaraş’ta başlayan eğitim hayatına burada devam etmiş ve lise eğitimi dahil bura da tamamlamıştır. Daha sonra Marmara Üniersitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazanarak eğitimine burada devam etmiştir. Müzik ile ilgisi artan sanatçı 1992 yılında Ortaköy’de bir barda sahne almaya başlamıştır. Müziklerini daha geniş kitlelere ulaştırmak isteyen sanatçı ilk demo kasetini 1994 yılında hazırlamıştır.
Sanatçı bir arkadaşının aracılığı ile TMC Film ile çalışmaya başlamış ve ilk albümü Deli Düş piyasaya sürülmüştür. Ardından ikinci albümü Bir Garip Aşk Bestesi 2000 yılında müzik marketlerde yerini almıştır. Bu albümde yer alan Gidiyorum adlı şarkıya klip çeken sanatçı başarıyı yakalamıştır. Kıraç – Gidiyorum ile dinleyici kitlesini artırmış ve büyük bir çıkış yakalamıştır. Bu çıkışın ardından Funda Arar ile birlikte sevgililer günü anısına Sevgiliye adlı albümü 2011 yılında çıkarmışlardır. Aynı yıl Zaman adlı albümünü de sanatçı piyasaya sürmüştür. Daha birçok albüm ve şarkılar ile müzik piyasasında her zaman üst sıralar da tutunmayı başarmış ve muazzam bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Albümlerinin yanı sıra birçok dizi film müzikleri ile de çalışmalarına devam etmiştir.
Başarılı sanatçı Kıraç ülke genelinde sevilen bir isim olması ile başarılı çalışmalara imza atmıştır. Sayısız konserler ile sevenleri ile buluşan sanatçı başarılı performansı ile birçok ödüle de layık görülmüştür. Ayşe Şule Bilgiç ile uzun bir birlikteliğin ardından 2010 yılında evlenerek dünya evine girmiştir ve daha sonra baba olmuştur.


Kıraç – Gidiyorum mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir