Kerim Tekin Kara Gözlüm

Ülkemizin önemli müzisyenleri arasında yer alan Kerim Tekin pek çok dalda hizmetleri bulunan bir sanatçıdır. Şarkıcı, söz yazarı, oyuncu, müzisyen sıfatları bulunmaktadır. Kerim Tekin 18 Nisan 1975 senesinde doğmuştur ve İstanbul’da dünyaya geldi. Müziğe olan ilgisi ise daha lise yıllarında başlamıştır. Müziğe olan ilgisinin yanında aynı zamanda çok iyi bir futbol oyuncusudur. Gece kulüplerinde de şarkı söylediği olmuştur. Etkin yılları ise 1994 senesinden itibaren başlamıştır. İlk başlarda müziğe olan ilgisi ile gece kulüplerinde şarkı söyleyen Kerim Tekin daha sonrasında Halis Bütünley’in menajerliği sayesinde bu senede S Müzik ile anlaşarak profesyonel bir ekip oluşturmuş ve ilk albümünü çıkartmaya da hazırlanmaya başlamıştır.
Kerim Tekin Kara Gözlüm albümü çıkartmış olduğu ilk albümdür. Bu albümünü piyasaya çıkarttığı tarih ise 1995 senesidir. Müzik marketlerde bu senede yerini alan bu albüm oldukça beğenildi. Albümün prodüktörlüğünü Halis Bütünley üstlendi. Kerim Tekin bu albümünde Türk pop müziği sanatçıları arasında önemli isimler arasında yer alan Ozan Doğulu, Kenan Doğulu, Garo Mafyan, Zeynep Talu Kurşuncu, İlhan Şeşen, Yusuf Bütünley, Saro Secikyan, Febio Taşel gibi çeşitli besteci ve söz yazarları ile çalışmıştır. Kerim Tekin Kara Gözlüm adlı albümünü piyasaya sokmasının ardından müzik severlerin en beğendiği sanatçılar arasında yer almaya başlamıştır.
Kerim Tekin bunun ardından da bir albümünü piyasaya sürmüştür. Bu albümünü ise 1997 senesinde Haykırsam Dünyaya adı ile sürmüştür. Hit şarkıları arasında ise Cici Baba, Kara Gözlüm, Kar Beyaz, Haykırsam Dünyaya, Akşamlar şeklinde parçaları bulunmaktadır. Kerim Tekin ne yazık ki hayata 23 yaşında gözlerini yummuştur. Ölümü 27 Haziran 1998 tarihinde Afyon’da gerçekleşmiştir. Başarılı bir ses sanatçısı olan Kerim Tekin’in ölümüne tüm sevenleri bu kadar genç yaşta gittiği için oldukça hüzün yaşamıştır.


Kerim Tekin Kara Gözlüm mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir