Kerim Çaplı – Şaşkın

Sanatçı Kerim Çaplı 13 Ocak 1949 yılında İzmir iline bağlı Karşıyaka semtinde dünyaya gelmiştir. Babası Erdoğan Çaplı müzisyen ve annesi Azra Gün opera sanatçısı olması nedeniyle sanatçı direk sanatın içinde doğmuştur. 6 yaşına geldiğine ailesi ile birlikte Amerika’ya taşınmışlardır. Müzik ile ilgisi olan sanatçı henüz 10 yaşında babası ile konserlerde sahne alarak bango çalmıştır. Babasının 1963 yılında çıkarmış olduğu albümde de sanatçı bango çalarak destek vermiştir. ABD de babasının yanı sıra kendi müzik çalışmaları ile de uğraşmaya başlamıştır.
1964 yılında ilk 45lik çalışmasını çıkarmasının ardından The Heard adlı bir grup ile çalışmaya başlamıştır. Bu grupta gitar çalan sanatçı tek bir 45lik çıkarmıştır. Daha sonra ABD de birçok albüm ve film aşamasında görevler alan sanatçı sayısız konser ile sahnede yer alarak sevenleri ile buluşmuştur. Ardından ani bir şekilde Türkiye’ye dönüş kararı alan sanatçı bu yıllarda ülkesine dönmüştür. Dönüşü ile birlikte askerlik görevini yerine getiren sanatçı ardından müzik çalışmalarına devam etmiştir. MFÖ nün uzun süre bateristliğini yapmasının yanı sıra birçok ünlü ile beraber çalmışlardır. 1993 yılında Mavi Sakal albümünde yer alan sanatçı albümün çıkış şarkısı Şaşkın’da piyano ile yer almıştır. Kerim Çaplı – Şaşkın sanatçının adını duyurmasında yardımcı olmuştur. Bunun ardından Batu Mutlugil, Sunay Özgür ve Yavuz Çetin ile kurdukları grup ile çalışmalar yapmıştır.
Kerim Çaplı Band adlı grubu kuran sanatçı grupta vokal ve gitarı üstlenmiştir. Bunun dışında gitarda Tansel Küçükseyhan ve davulda Bozkurt Coşkunoğlu yer almıştır. Türkiye’nin çeşitli illerinde turistik merkezlerde konserler vererek sahne almışlardır. 2 Kasım 2004 yılında beyninde oluşan ödem sonucu tedavi sırasında hayata veda ederek sevenlerini üzmüştür.


Kerim Çaplı – Şaşkın mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir