Keremcem – Eylül

Tam adı Kerem Cem Dürük olan sanatçı 5 Ocak 1978 yılında Muğla iline bağlı Milas ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Milas Sakarya İlkokulu, ortaokul eğitimini ise İzmir Özel Fatih Kolejinde tamamlamasının ardından Muğla Turgut Reis Lisesinde eğitimine devam etmiştir. Üniversite eğitimi için Ege Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler bölümünü kazanan sanatçı burada eğitimini başarı ile gerçekleştirmesinin ardından 2003 yılında eğitimini tamamlamıştır. Müzik hayatına lise yıllarında gitar çalarak başlayan sanatçı, bu yıllarda ilk şarkısını Elimde Değil adı ile yazmış ve bestelemiştir.
Sanatçı 2001 yılında Yonca Evcimik’in yardımları ve desteklemesi ile birlikte albüm çalışmaları için İstanbul’a taşınmıştır. Bu çalışmalarının sonucu 2004 yılında ilk albümü Eylül adı ile piyasaya süren sanatçı müzik severler tarafından olumlu not almıştır. Keremcem – Eylül albümü ile birlikte birçok müzik sever tarafından sevilerek dinlenmiş ve müzik piyasasına iyi bir giriş yapmıştır. Albüm içerisinde yer alan Nerelere Gideyim, Ağlayalım Beraber, Pardesü ve Aşk Oyunu gibi dönemin sevilen şarkıları ile birlikte Altın Kelebek Yarışmasında En İyi Çıkış yapan Erkek Sanatçı ödülüne layık görülmüştür. Bu çıkışı ile birlikte oyunculuk teklifleri de alan sanatçı TRT’ de yayınlanan Kerem İle Aslı adlı filmde başrolde yer almıştır. Oyunculuk kariyerine devam eden sanatçı 2005 yılında yayınlanan Aşk Oyunu adlı dizi de adını oyunculuk ile de tanıtmaya başlamıştır.
Ünlü Sanatçı adını duyurması ile birlikte ülkenin birçok noktasında yer aldığı konserler ile birlikte sevenleri ile buluşmuştur. Sayısız konsere imza atması ile birlikte birçok ödüle layık görülen sanatçı ülke genelinde en çok dinlenen ve sevilen sanatçılar arasında yer almıştır. Bunun yanı sıra başarılı oyunculuk kariyeri ile de sevenleri ile buluşan sanatçı sanat kariyerine devam etmektedir.


Keremcem – Eylül mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir