Kerem Yılmazer – Uzaktayım Ben

Tam adı Muhittin Kerem Yılmazer olan sanatçı 2 Şubat 1945 yılında Denizli iline bağlı Babadağ ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. İlk ve ortaokul eğitimini tamamlaması ile birlikte üniversite eğitimi için girmiş olduğu sınavda başarısı ile birlikte Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü kazanmıştır. Üniversiteden başarı ile mezun olan sanatçı kısa bir süre eğitimi ile ilgili mesleklerini yerine getirse de sanata olan ilgisi ve yatkınlığı ile birlikte mesleğine devam etmemiş ve sanata yönelmiştir. Bu yıllarda şarkıcılık ile ilgilenen sanatçı albüm çalışmaları ile yoluna devam etmiştir.
Albüm çalışmaları ile birlikte sanatçı ilk albümünü 1970 yılında Uzaktayım Ben adlı 45lik ile gerçekleştirmiştir. Kerem Yılmazer – Uzaktayım Ben ile birlikte başarılı bulunmuş ve birçok kişi tarafından sevilerek dinlenmiştir. Bu çalışmalarını 1973 yılında Hadi Geli Geliver, Gel Gör Beni Aşk Neyledi, 1974 yılında Unut Derdini, Allayın Kızlar, 1976 yılında Ah Sen Sen Sen, Hayat Boş ve 1978 yılında Dünya Dünya, Yalnız Adam adlı çalışmaları takip etmiştir. Bu çalışmaları ile birlikte oyunculuk kariyerine de adım atan sanatçı birçok sinema filminde başarılı performansları ile birlikte yer almıştır.
1988 yılında İstanbul şehir Tiyatroları’nın konuk oyuncusu olarak tiyatroya ilk adımlarını atan sanatçı daha sonra bu ekip ile birlikte iki yıl kadrolu oyuncu olarak çalışmalarına devam etmiştir. Kendisi gibi sanatçı olan Göksel Kortay ile evlenerek dünya evine giren sanatçı son olarak 2. Uluslar arası Beyoğlu Buluşmasında etkinliklerde yer almıştır. Program ve belgesel seslendirmeleri de yapan sanatçı Kerem Yılmazer 20 Kasım 2003 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. İstanbul Şehir Tiyatroları, Üsküdar’da bulunan sahnesine saldırıda hayatını kaybeden sanatçının adını vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir