Kenan Doğulu – Yaparım Bilirsin

Tam adı Kenan Cihan Doğulu olan sanatçı 31 Mayıs 1974 yılında dünyaya gelmiştir. Yurdaer ve Serpil Doğulu çiftinin ortanca çocuğu olarak İstanbul iline bağlı Cihangir ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. Ailesinin Gaziantep’ten İstanbul’a gelmesi ile birlikte aslen Gazianteplidir. Sanatçının abisi yine kendisi gibi müzik ile ilgilenen Ozan Doğulu ve kardeşi moda tasarımcı Canan Doğulu ile birlikte üç kardeştir. Müzik ile ilgisi küçük yaşlarda başlayan sanatçı ilk adımlarını henüz 5 yaşlarında iken konservatuarın piyano bölümüne birincilik ile girerek başlamıştır. Yaklaşık altı yıl bu bölümde piyano eğitimi almıştır. Daha sonra gitar dersleri ile eğitimine devam etmiştir.
Eğitiminin ardından albüm çalışmalarına başlayan sanatçı, bu çalışmaların sonucunda 1993 yılında Yaparım Bilirsin adı ile müzik marketlerde yerini almıştır. Kenan Doğulu – Yaparım Bilirsin albümü ile ülkede adını duyurmayı başarmıştır. Bu çıkışının ardından 1994 yılında Sımsıkı Sıkı Sıkı albümü ile sevenlerinin huzuruna sunmuştur. Bu başarıları ile birlikte konserler vermeye de başlamıştır. 1996 yılında üçüncü albümünü piyasaya süren sanatçı aynı yıl içerisinde Hiç Bana Sordun mu adlı bir dizide rol almıştır. Sanatçı daha sonra, Ben Senin Her Şeyinim, Ex Aşkım, Demedi Deme, Festival, Patron, Aşka Türlü Şeyler, İhtimaller ve Vay Be adlı albümleri ile müziğe aralıksız devam etmiştir.
Sanatçı Kenan Doğulu 2012 yılında beraberliği başlayan Beren Saat ile birlikte olmaktadır. 2014 yılında İstanbul’da nişanlanan ikili aynı yıl içerisinde Amerika Birleşik Devleti’nin Los Angeles şehrinde evlenerek hayatlarını birleştirmiştir. Sanatçı Galatasaraylı olması ile bilinmekte olup bu kulübün genel kurulunda üye olarak bulunmaktadır. Çeşitli illerde sosyal sorumluluk projelerinde yer alan sanatçı birçok ödül ile de bu başarılarını ispatlamıştır.


Kenan Doğulu – Yaparım Bilirsin mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir