Kazım Koyuncu – Hayde

Sanatçı Kazım Koyuncu 7 Kasım 1971 yılında Artvin iline bağlı Hopa ilçesinde dünyaya gelmiştir. Hopa’da bakkallık ve berberlik yaparak ailesinin geçimini sağlayan bir babanın oğlu olarak dünyaya gelen sanatçının dört erkek bir kız olmak üzere 5 kardeşi daha vardır. Okumayı seven bir babanın çocuğu olarak farklı olduğunu hisseden sanatçı babasının aldığı mandolin ve amcasının hediye etmiş olduğu gitar sayesinde müzik ile ilk adımlarını atmıştır. Babasının 12 Eylül olayları nedeni ile 6 ay hapis yattığı zaman sanatçı henüz 10 yaşındadır. Bu durumdan etkilenen sanatçıya en büyük destek annesinden gelmiştir. Eğitim hayatına devam ettiği İstanbul Üniversitesini bırakarak son vermiştir ve artık tamamen müzik ile ilgilenmeye başlamıştır.
Üniversite yıllarında kurduğu Grup Dinmeyen adlı grup ile tek albüm çıkarmasının ardından grup dağılmıştır. Ardından bir arkadaşı ile yaptığı iki albümde adını duyurmaya başlayan sanatçı askerlik görevi nedeniyle müziğe ara vermiştir. Askerlik dönüşü solo albüm yapması yönünde tekliflere olumlu yanıt veren sanatçı 2001 yılında Viya adı ile ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Farklı bir tarz ile seslendirilen bu albüm beğeni kazanmıştır. Ardından dizi müziklerinde de yer almaya başlayan sanatçı ara sıra bu dizilerde rol alarak oyunculukta yapmıştır. 2004 yılında Hayde adı ile ikinci albümünü piyasaya sürmüştür. Kazım Koyuncu – Hayde büyük bir çıkış yakalamış albüm milyonlar satmıştır. O dönem müzik listelerinde hep üst sıralarda kalmayı başaran şarkıları bünyesinde bulundurmaktadır.
Sanatçı albümü ile birlikte birçok konser teklifi almış ve ülkenin birçok noktasında yüzlerce konserde yer almıştır. Bu dönemde artan öksürükleri ile birlikte arkadaşlarının tavsiyesi ile hastaneye gitmesi ile kanser olduğunu öğrenmiştir. Doktorların uyarılarına rağmen konserlerine devam eden sanatçı 25 Haziran 2005 günü hayatını kaybetmiştir.


Kazım Koyuncu – Hayde mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir