Kaynanalar Dizisinin Tijen’i Vefat Etti

Bir dönem Kaynanalar dizisi Türk Televizyon tarihine damga vuran bir dizi olarak anılmıştı. Oldukça beğenilen bu dizinin de Tijen karakteri olan Sevda Aydan’ın vefat haberi geldi. Opera sanatçısı ile de bilinen ve oyunculuğunun yanı sıra da ressam olan Sevda Aydan’ın vefat ettiği öğrenildi. Sanat yaşamında da her zaman ilerlemiş olan oyuncunun, camiadaki arkadaşlarının da büyük bir yıkıma uğradıkları görüldü. Sabah saatlerinde vefat etmiş olduğu da öğrenildi. Ayrıca Sevda Aydan’ın asıl olarak İzmir Alsancak Devlet Hastanesi’nde vefat ettiği de öğrenildi.

Ayrıca Sevda Aydan’ın pek çok filmde de oyunculuk yaptığı bilinmektedir. Ünlü oyuncular arasında yerini almış olan Ege Aydan ile bir zamanlar basketbol oyuncusu olan Efe Aydan’ın annesi olduğu da bilinmektedir. Sevda Aydan’ın hayatı boyunca da sanat ile iç içe olduğu biliniyor. Ankara Devlet Konservatuvarında da Opera ve Şan bölümlerini bitirmiş olduğu görülmektedir. Belli opera oyunlarında da başrol olarak oynamış ve kendi müzik yaşamında yavaş yavaş sivrilmeye başlamıştır. İsmini duyurmayı başarmış olan Aydan’ın pek çok farklı etkinlikleri ile de gündeme geldiği görülmektedir. Özellikle de Bakü ve Tiflis gibi yerlerde de vermiş olduğu konserler sayesinde, o yerlerde de sevilmeyi başarmış olan sayılı olan sanatçılardan birisi olarak yerini almıştır. Ankara Devlet Operası’ndan ayrıldıktan sonra da pek çok gazino ve kulüplerde hafif Batı müziği alanıdna çalışmış ve bu alanda da kendini geliştirmeyi başarmıştır. En son olarak da Türkiye’nin ilk sit- comu sayılan Kaynanalar dizisindeki rolü ile herkesin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

Sevda Aydan’ın vefat haberinden sonra tüm sanat camiasının da yasa boğulduğu görüldü. Yarın öğle namazından sonra defnedileceği bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir