Kader Ona Buna Bakma Takıl Bana

Kader, Türk ses sanatçıları arasında oldukça önemli bir isim olarak incelenebilecek olan ülkemizdeki bir değerdir. Asıl adı ise Kader Çetintürk’tür. Kader, 1979 senesinde dünyaya gelmiştir. İstanbul’da dünyaya gelen Kader’in çok başarılı bir sanatçılığının bulunduğunu söyleyebilmek mümkündür. Üstelik müzik hayatına da çok erken yaşlarda başlamıştır. Müziğe tam olarak girişi ise 8 yaşındadır. 1987 tarihinde piyasaya giriş yapmış ve amatör bir şekilde bu girişini gerçekleştirmiştir. Bu yaşlarında ilk olarak düğün salonlarında şarkı söylemeye başlamıştır. Aynı zamanda 14 yaşında ise ilk albümünü çıkartmıştır. Kader Ona Buna Bakma Takıl Bana adlı albümü ile birlikte sevenleriyle profesyonel bir şekilde buluşmuş bir isimdir. Aynı zamanda bu albüm tüm Türkiye’de oldukça beğeniye kavuşmuş bir albümdür.
İlk albümü olan Kader Ona Buna Bakma Takıl Bana adlı albümünü 1994 senesinde piyasaya sürmüştür. Bu tarihte piyasaya sürmüş olduğu albümünün özellikle satım sayısı oldukça fazladır. Resmi olarak 450 bin kopyasının satıldığı kayıtlarda yer almaktadır. Aynı zamanda daha sonraki iki albümü de 300 bin ve 230 bin kopya satmıştır. Bu albümleri sayesinde Türkiye’deki arabesk ve Türk halk müziği tarzlarında ses sanatçılığı yapan en önemli isimlerden bir tanesi olduğu çok rahat bir şekilde söylenebilir. Kader’in bu albümlerindeki sesinde yer alan kalite, halkın bu tarzda beklentilerini karşılayacak kadar iyidir.
Kader, aynı 1994 senesinden 2012 senesine kadar albümlerini çıkartmış olan bir ses sanatçısıdır. Ona Buna Bakma Takıl Bana adlı albümünden sonra Sabret Güleceğiz Yakında, Seni Veren Allah’a Kurban Olayım, İnsan Olmak Kolay Değil, Adamım, Kader 2001, Sana Kimse Dokunmasın, İllaki Kader, Aşk Hatırası gibi albümlerini piyasaya sürmüştür. Bu albümleri de aynı ilk albümünde olduğu gibi piyasada oldukça yankı uyandırmıştır.


Kader Ona Buna Bakma Takıl Bana mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir