Kaan Tangöze – Eski Köprünün Altında

Tam adı Kazım Kaan Tangöze olan sanatçı 5 Eylül 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Samsunlu olan sanatçı, müzik hayatına babasının aldığı piyano ile henüz 8 yaşında başlamıştır. Bir süre piyano ile çalışan sanatçı daha sonra elektrogitara merak salmıştır. Eğitimini Şişli Terakki Lisesini tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Otel Yönetimi ve Turizm bölümünde devam etmiş ve başarıyla tamamlamıştır. ABD’de University Of Seattle da ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Eğitimi sırasında müzik çalışmalarına devam eden sanatçı yazdığı La La La La isimli şarkısı ABD de yayınlanan toplama albümde yer almıştır.
Sanatçı 1999 yılında arkadaşları Batuhan Mutlugil ve Ari Barokas ile birlikte Duman adlı müzik grubunu kurmuştur. Bu grup ile birlikte Karanlıkta isimli solo albümü yayınlamışlardır. Yeşim Salkım’ın Beyhude isimli şarkısına vokal yapan sanatçı aynı yıl Eski köprünün altında adlı albümü çıkarmıştır. Kaan Tangöze – Eski köprünün altında büyük ilgi görmüş çıkış yakalamıştır. Türkiye genelinde ismini duyuran sanatçı ve grubu daha sonra 2002 yılında Belki alışman lazım, 2005 yılında Seni kendime sakladım, 2009 yılında Duman, 2013 yılında Darmaduman ve 2015 yılında Gölge etme adlı albümleri piyasaya sürerek uzun süre dinleyicilerinin huzuruna sunmuş ve kariyerlerinin zirvesine ulaşmıştır. Bunların dışında Konser, Bu Akşam, Rock’n Coke Konseri, Canlı, adlı konser albümleri vardır.
Bir dönem, Türkiye güzeli olan sevgilisi Ahu Paşakay ile ilişkisi olmuştur. 20 Ekim 2002 tarihinde sevgilisi Ahu Paşakay evinde intihar etmiştir. 2005 yılında Seçkin Piriler ile birlikteliği başlayan sanatçı 24 Mart 2010 yılında hayatlarını birleştirerek evlenmişlerdir. Sanatçının bu evlilikten Hakan ve Volkan adında iki tane oğlu olmuştur. 11 Mart 2016 tarihinde sanatçı evliliğini anlaşmalı olarak son vermiştir.


Kaan Tangöze – Eski Köprünün Altında mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir